Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Еколого-пізнавальна стежка “Водоспад”
Зупинка 13
Далі стежка виходить на лісову дорогу та йде буковим лісом. В надґрунтовому покриві тут переважає чорниця.
Чорниця. Кущик висотою 10-40 см з довгим повзучим кореневищем. Стебла розгалужені, прямостоячі. Листочки яйцеподібні, до 20 мм довжиною, розташовані на гілочках почергово. Квіти двостатеві, на коротких квітконіжках, оцвітина подвійна, чашечка у них зростається із зав 'яззю. Цвіте у травні-червні. Плоди - багатонасінні чорні ягоди діаметром 5-10 мм, достигають у липні.
На старих буках видно копитоподібні плодові тіла трутовиків. Є тут і повністю сухі дерева, є дерева з великими дуплами. Трутовики можна побачити і на зовсім здорових, на перший погляд, деревах із добре розвиненим зеленим листям.
Трутовики. На буці найчастіше трапляється справжній трутовик (фото 21), який власне і дав назву усьому трутовиковому сімейству.
Фото 21. Плодові тіла справжнього трутовика
Наші предки добували вогонь з допомогою кресала, яким викрешували іскру на трут, а вже тут роздмухували вогник. Для виготовлення трута використовували шкірясту, м'яку внутрішню тканину цього дереворуйнівного гриба, який часто трапляється в листяних насадженнях. Його назвали "справжнім трутовиком ". На листяних породах можна побачити ще одного трутовика, який зовні дуже подібний до попереднього, але потрісканий зверху та має тверду дерев'янисту тканину. Він отримав назву "несправжній трутовик". Вже пізніше назва трутовики закріпилася за іншими подібними грибами. Деякі з них ми побачимо в насадженнях, через які проходить наша стежка.