Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Еколого-пізнавальна стежка “Водоспад”
Зупинка 1
Стежка розпочинається в рекреаційному пункті "Павлів потік". Тут влаштовані малі архітектурні форми, місця для розведення вогнищ. Можна помилуватися панорамою міста, посидіти на березі озера. Варто посмакувати чистою водою з джерела "Оксана".
Фото 1. Міське озеро
Ще за часів Австро-Угорщини на території Сколівських Бескидів та в інших районах Карпат проводились роботи з регулювання течії гірських потоків і рік та укріплення берегів. На той час по гірських ріках сплавляли ліс. Для зменшення сили течії та для регулювання рівня води влаштовувалися штучні водоспади із бетону, або, як їх ще звуть - "шпери" (з німецького - гребля). Залишки такої греблі ми бачимо на Павловому потоці. З допомогою заслінки та гвинта регулювався рівень води. По відвідному каналу вода спрямовувалася в штучно створений став на березі р. Опір. Тут в'язалися плоти для сплаву. Але гірські води не збиралися коритися людині. Енергія води в потоці частково зруйнувала потужний бетонний жолоб. Павлів потік здавна звик прокладати собі дорогу серед перешкод - з лівого боку видно майже вертикальні складки пісковика, пробиті силою води протягом тисячоліть.
Місце на правому боці р. Опір з кінця XIX ст. використовувалося для відпочинку. Тут були влаштовані пляжі (фото 2), працював танцювальний салон.
Фото 2. Пляж на правому боці р. Опір (фото 20-х років XX ст.).