Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Еколого-пізнавальна стежка “Водоспад”

Зупинка 11

Далі ідемо вверх лісовою дорогою, потім перетинаємо гірський потік. Тут зростає насадження з перевагою у складі деревостану бука лісового. Трав'яне вкриття утворюють телекія, медунка темна, підлісник європейський, переліска багаторічна - типові супутники букових лісів.

Телекія. Багаторічна рослина висотою до 2 м, з міцним стеблом, і крупними листками до 25 см довжиною і 20-23 см шириною. Листки почергові, нижні - черешкуваті, верхні - сидячі. Квіти жовті, як правило, зібрані в суцвіття. Цвіте в червні-липні. Росте на узліссях, по берегах рік, на схилах.

Медунка темна. Прикореневі листки серцевидно-яйцевидні або яйцевидно-ланцетні, загострені, різко звужуються в довгий вузькокрилатий черешок. Нижні листки квітоносних пагонів продовгуваті, гострі. Квіти спочатку рожеві, пізніше синьо-фіолетові або сині (фото 18). Цвіте весною. Росте в хвойно-широколистяних або широколистяних лісах. Лікарська, медоносна рослина.

Медунка темна
Фото 18. Медунка темна

Підлісник європейський. Типовий представник трав 'яного покриву у чистих і змішаних насаджених в зоні широколистяних лісів. Рослина гола. Стебло одиночне, просте. Прикореневі листки на довгих черешках, пальчатороздільні. Квіти блідо-рожеві. Цвіте в травні-червні. Росте в тінистих лісах, під наметом лісу.

Переліска багаторічна. Стебло з темно-зеленими листками, зближеними на верхівці. Листові пластинки ланцетно-еліптичні, загострені. Чоловічі квіти зібрані в клубочки, які в свою чергу утворюють переривчастий колос, більш довший ніж листки. Цвіте весною. Росте в хвойно-широколистяних і широколистяних лісах на багатих ґрунтах. Лікарська, отруйна рослина.

на початок 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 16

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт