Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Еколого-пізнавальна стежка “Водоспад”
Зупинка 8
Пройшовши декілька десятків метрів повертаємо дорогою вправо вверх.
З лівої сторони невелике підвищення де за переказами, був язичницький жертовник.
Унікальну пам'ятку дохристиянського періоду - святилище ІХ-Х століть - львівські археологи відкрили ще 1988 року на правому березі Опору, де в нього впадає Чудилів потік. Щоправда, тоді через недостатню вивченість знахідки вчені кваліфікували її як курган для поховання з кінця минулого тисячоліття. Після пошукових досліджень спеціалісти Верхньодністрянської археологічної експедиції довели культове призначення пам'ятки.
Подальші розкопки обіцяли дати справді сенсаційні результати. Вченим вдалося визначити основні елементи святилища. Воно складалося з капища конусоподібної форми висотою до трьох метрів і нахиленого до поверхні майданчика діаметром 7,5 метра. Навколо підніжжя капища оточували плоскодонний рів і ритуальний вал, що є характерною ознакою такого типу пам'яток. Оскільки в гірській місцевості культурний шар доволі невелиикий на глибині всього лише 0,4-0,45 м від рівня сучасної поверхні виявлено вимощений кам'яними плитами майданчик, на якому тисячу років тому наші предки приносили жертви своїм божествам. Знайдені на валу перепалена глина та уламки глиняного посуду IX - початку X століть вказували на те, що під час язичницьких ритуалів на цьому місці палали жертовні вогнища.
Зійшовши з цього підвищення йдемо стежкою вверх і виходимо на площадку, з якої дальше рухаємось у північно-східному напрямку.