Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Еколого-пізнавальна стежка “Долиною річки Кам’янка”
Пункт 6
А ось і водоспад (фото 11).
Фото 11. Водоспад на р. Кам'янка
Він утворився у місці, де ріка Кам'янка перетинає смугу потужних твердих невапнистих кварцових ямненських пісковиків. Ріка важко долає опір цих твердих порід, долина її різко звужена. Перепад висот у водоспаді становить біля 6 метрів. Але величезні брили пісковику в його руслі, дикі прямовисні скелі на лівобережжі (фото 12), за які чіпляються корінням ялиці та смереки, справляють незабутнє враження. У сонячні дні влітку над водоспадом сяє веселка. Восени навколишні ліси чарують яскравим спектром жовтих, помаранчевих, червоних барв листяних порід і зеленню порід шпилькових.
Фото 12. Скелі на лівому березі р. Кам'янка
На протилежному боці від дороги (нижче від згаданих букових угруповань) зростають рідкісні для району Бескидів практично корінні нижньо-гірські (літогенні) смерекові ліси на розсипищах ямненських пісковиків. Під цими лісами поширені гірсько-лісові підзолисті ґрунти. Такі грунтово-геологічні умови та ліси типові для сусіднього гірського району Горган (Івано-Франківщина), де у басейні ріки Прут вони утворюють смуги шириною до 1-1,5 км. і протяжністю декілька десятків кілометрів. На відміну від Горган, у Бескидах ямненські пісковики виходять на денну поверхню лише окремими ізольованими осередками. Вони утворюють також скелі біля с. Урич.
Наземний покрив у літогенних смерекових лісах формують переважно мохи: дікран віниковий, політрих гарний, плевроцій Шребера. З вищих рослин поширена чорниця, трапляються ожика звичайна та брусниця.