Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Еколого-пізнавальна стежка “Долиною річки Кам’янка”

Пункт 5

Через міст дорога прямує далі. Біля мосту (з правого боку) невелика стежина та сходи по крутому схилу ведуть до джерела мінеральної води типу "Нафтуся". Цілющі властивості "Нафтусі" загальновідомі, в даному разі в цьому можна особисто переконатися.

Багато в долині р. Кам'янки метеликів, яких приваблюють сюди квіти.

Трапляються тут поважні адмірали - їх мундир утворюють темно-коричневі ніби оксамитові крила з яскравою цегляно-червоною перев'яззю поперек передніх крил та з широкою облямівкою такого ж кольору по краю задніх крил. Смокчуть на квітах нектар барвниця, павичеве очко денне, перламутрівки, голубянки та інші метелики. Зрідка пролетить махаон (фото 10) - вид, занесений до "Червоної книги України". Збір метеликів на території національного природного парку заборонений.

Махаон
Фото 10. Махаон

Різноманіття комах та зручна широка долина ріки створюють умови для розвитку дуже цікавих представників ряду ссавці. їх активне життя розпочинається в той час, коли в околицях р. Кам'янки починає сутеніти. На фоні ще світлого неба ширяють бистрі тіні - це кажани, або ж лилики. Інколи їх ще називають "летючі миші", хоч до мишей вони не мають абсолютно ніякого відношення. Ці володарі ночі - добрі мисливці, що полюють за різноманітними комахами. Якими тільки властивостями не наділяли цих тваринок. То вони супроводжують відьом у їх нічних прогулянках на мітлах, то заплутуються у волоссі га так, що й витягнути їх неможливо, то вони нападають на людей чи худобу та смокчуть з них кров. Насправді лилики приносять велику користь - всі види, що живуть у Карпатах, активно винищують комарів, нічних метеликів, жуків, мух. Значення їх важко переоцінити - в той час коли переважна більшість комахоїдних птахів спить, кажани невтомно кружляють та виловлюють комах, небезпечних для лісів і сільськогосподарських угідь. Полюють вони й за кровососами. Жодний птах не винищує таку кількість комарів, які приносять шкоду безпосередньо людині. Нічний спосіб життя дозволяє лиликам практично без конкурентів здобувати поживу - в цей час із сховищ виходять комахи, які не люблять денного світла. Розрізняти в сутінках літаючу дрібноту важко, тому рукокрилі під час польоту користуються ехолокацією - вони застосовують ультразвуки для орієнтації в просторі та пошуку їжі. Особливо активні лилики біля річок, озер - тут багато комарів, а широкі долини не створюють перешкод для польотів.

У Карпатах живе біля 30 видів лиликів. Низька плодючість та, особливо, знищення місць існування (зокрема, старих дуплистих дерев) стали причиною зменшення чисельності цих дуже корисних тваринок. В Європі під охороною знаходяться всі види кажанів. До "Червоної книги України" внесено 12 із них, але це види, які практично зникли із території нашої держави. Тому слід охороняти цих тварин.

на початок 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7 8

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт