Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Історико-пізнавальний маршрут “Нижнє Синьовидне – Труханів – гора Ключ – Сколе”

Даний туристичний маршрут розроблено як для досвідчених туристів, так і для початківців. Він може бути як одноденний так і двохденний. Для новачків рекомендується двохденний похід.

Маршрут не дуже складний. Складність для одноденного походу є середньою, а для двохденного легкою. Мета маршруту - гора Ключ. Тут на цій горі у 1914 році відбулися бої між підрозділами Українських Січових Стрільців та російською армією. Тут же на горі знаходиться могила Січових Стрільців.

Початок маршруту. Маршрут починається у Львові. З Головного вокзалу відправляємося електропоїздом Львів-Мукачево або з Приміського електропоїздом Львів-Лавочне.

Село Нижнє Синьовидне. Виходимо на зупинці Нижнє Синьовидне. Далі зі станції ідемо дорогою на південь до залізничного переїзду. Виходимо на дорогу, яка веде до села Тишовець повз міст через річку Стрий. З моста можна споглядати на чудові краєвиди, які відкриваються очам мандрівників.

Зразу після моста починається невеличке село Тишовниця. В цьому селі можна відвідати стару дерев’яну церкву.

Село Труханів. Продовжуємо йти долиною річки Тишівниця до села Труханів. По дорозі можна побачити діючий нафтопровід «Дружба», який був споруджений за роки Радянського Союзу. Перед селом можна побачити невелику капличку. Йдемо далі по дорозі, яка повертає наліво, на міст через річку. Минаємо міст і йдемо селом до розвилки і повертаємо направо, на дорогу, яка веде до верху. Ця дорога приведе Вас до самого центру села, де знаходяться сільська рада, школа та нова церква. Збереглася у селі також стара дерев’яна церква, вік якої налічує понад триста років.

Гора Ключ. Проходимо поряд зі школою і виходимо на міст, де дорога повертає наліво і направо. Але до гори Ключ веде інша дорога. Це ґрунтова дорога яка веде прямо доверху. Ця дорога веде нас прямо до лісу, звідки починається сходження на гору Ключ. В кінці села перед самими лісом дорога повертає направо. В цьому місці можна побачити стежку, яка веде до гори. Через декілька десятків метрів стежка роздвоюється. Ці дві стежки у дощову погоду перетворюються у струмки. Тому не слід робити сходження у дощову погоду. Ця частина маршруту є найтяжчою, адже Вам доведеться підніматися по дуже крутому схилу. Вже ближче до вершини гори схил стає трохи вологішим.

Перед самою вершиною гори Ключ на галявині можна побачити Могилу Січових Стільців. Галявина впорядкована і тут є лавочки для відпочинку.

Якщо маєте бажання, то можете змінити собі маршрут. Для цього потрібно трохи відійти на південний схід у напрямку до гори Тирса, звідки можна побачити знамениті скелі Довбуша. По дорозі до гори Тирса Вам будуть зустрічатися скелясті виступи висотою до 3-4 метрів. Трохи на південь від гори Тирса можна побачити озеро за розміром з футбольне поле, але воно вже належить до Франківщини.

Місто Сколе. Але вертаємося до нашої мети – міста Сколе. Щоб потрапити до міста Сколе Вам доведеться пройти на північ по хребту. Від галявини, на якій розміщена могила Січових Стрільців можна побачити дорогу, яка поступово переходить у стежку. Ця стежка характерна тим, що вона промаркована синьою фарбою по стовбурах дерев. З правого боку від галявини можна побачити ще одну галявину, з якої можна спостерігати красу навколишнього краю, а також зупинитися для відпочинку. Далі стежка прямує на північ по хребту Ключа. В деяких місцях стежка губиться в хащах завалених деревами. Можна легко збитися зі стежки на галявинах де немає зовсім дерев. Але стежку знову відшукати не складно.

Можна також з гори спустися наліво вниз до долини річки Кам’янка і далі прокласти свій маршрут до водоспаду Кам’янка та Несамовитого, або, як його ще називають - Мертвого озера.

Стежка, яка веде нас по хребту гори Ключ іде через різні галявини, які поросли заростями малини. На самому кінці хребта стежка переходить у дорогу і повертає трохи вліво, звідки починається повільний спуск. Біля мосту через річку Кам’янка закінчується маршрут сходження. Міст знаходиться в місці впадіння річки Кам’янка у річку Опір.

Поминувши міст через річку ви можете перейти ще другий міст через річку Опір і Ваш шлях буде пролягати до автомобільної траси, де ви можете зупинити маршрутне таксі. Але краще за все пройдіться по правому березі річки Опір вверх проти течії до міста Сколе. Дорога тут в досить доброму стані. Перед потоком Чудилів, який впадає у Опір, дорога зникає. Пройшовши трохи догори знову можна побачити дорогу, яка іде понад берегом річки Опір. Ця дорога приведе Вас до моста, від якого дорога іде прямісінько до залізничної станції Сколе.

Загальна довжина маршруту: 20 км.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт