Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Місто-курорт Сколе

Місто-курорт Сколе"Місцевість вищезгадана мусить завжди носити назву "Сколе" - саме так значиться у фундаційному привілеї польського короля Владислава Ягайла, виданого 5 березня 1397 року. Цей документ є першою історичною згадкою про Сколе.

Нинішнє місто - це самобутній і надзвичайно мальовничий куточок туристично-рекреаційної зони України Сколівських Карпат з статусом місто-курорт. Тому сьогодні з задоволенням хочу представити вам візитну картку нашого гірського краю з метою, щоб увесь світ побачив невеличку частинку краси і величі української землі.

З повагою міський голова м. Сколе

Олександр Марушкевич

У самому серці Бескидів, у неповторній за красою долині швидкоплинної річки Опір, на перехресті міжнародних шляхів Львівщини розташувалось невеличке місто-курорт Сколе, яке має більш як 600-літню історію. Перша письмова згадка про Сколе належить до 1397 року. За однією з версій місто дістало таку назву після відомої битви між вояками князів-братів Святополка і Святослава, яка відбулася в долині річки Опір в 1015 р. Святополк тоді вигукнув: "Сколіть їх!". За іншою версією Сколе та Опір стали називати так після кривавого бою з татарами, у якому кололи тих, хто чинив опір. Третя версія стверджує, що назва міста походить від слова "скеля".

Багата історія цього краю. Сиві Сколівські Бескиди пам'ятають славного князя Данила Галицького, мужніх месників Олекси Довбуша, велета нашої літератури Івана Франка, відому на весь світ Соломію Крушельницьку, неподоланних українських січових стрільців. У місті Сколе народилися, жили і працювали видатні діячі української історії (письменник Андрій Чайківський, оперна співачка Соломія Крушельницька, діяч ОУН Степан Охримович, президент ЗУНР Євген Петрушевич, прем'єр ЗУ НР Кость Левицький та багато інших).

Пишаються сколівчани і нинішньою історією. їхньою гордістю є пам'ятник Тарасу Шевченку та площа, названа на його честь, споруджені в 1993 році. Візитною карткою міста став монумент, присвячений двом бойкам-трембітарям, споруджений у 1985 році. Приваблюють туристів розташовані у передмісті Сколе комплекси для відпочинку "Карпатський Едельвейс" та "Святослав", які отримали статус музеїв.

Мешканці міста мають усі умови для задоволення своїх духовних потреб. Забезпечують їх церкви Різдва Пресвятої Богородиці (1895 р.), великомученика Пантелеймона (XVII ст.) греко-католицької конфесії (будівля церкви є пам'яткою бойківської дерев'яноъ архытектури XVII ст.), римо-католицький костел Семи страждань Марії, заклади культури та мистецтва.

У Сколе працюють районний народний дім "Бескид", Будинок дитячої та юнацької творчості, центральна районна бібліотека та бібліотека для дітей, Сколівська школа мистецтв. Далеко за межами Львівщини відомий народний ансамбль пісні і танцю "Бойківщина", якому нещодавно, виповнилося 45 років.

Більш як тисяча учнів навчається в Сколівській академічній гімназії, середній школі-інтернаті та ЗОНІ №2 І-ІІІ ступенів, а 300 маленьких сколівчан відвідують три дошкільні заклади міста.

Багато зусиль до розквіту міста докладає його міський голова Олександр Марушкевич, якому земляки вже втретє довірили цю високу посаду. Життєве кредо сколівського голови - служити громаді. Міська влада, в активі якої чимало добрих справ, надає відчутну допомогу самотнім громадянам, дітям-сиротам, незаможним сім'ям, "афганцям" та "чорнобильцям", сприяючи тим самим стабільності і життєздатності своєї громади та впевненому поступу її вперед.

На території міста функціонують чотири лісогосподарські підприємства - Національний природний парк "Сколівські Бескиди" (директор В. Бандерич), Сколівське ЛГП "Галсільліс" (директор В. Булеца), Сколівське лісове господарство (директор О. Бойко), Сколівський військовий лісгосп (Директор Б. Гребеняк). У місті також працює 51 підприємство торгівлі, 10 - побутового обслуговування, 16 - громадського харчування. Велика увага в Сколе надається житловому будівництву, реконструкції та ремонту наявного житлового фонду, Споруджено, зокрема, 50-квартирний та реконструйовано 12-квартирний будинки. Успішно виконується програма "Світле місто", газифіковано околиці міста.

Державне Сколівське лісове господарство обробляє на рік більш як 50 тис. куб. м карпатської деревини, а сколівські лісівники щороку заліснюють майже 160 гектарів гірських площ.

Висококваліфіковану медичну допомогу населенню міста надають центральна районна лікарня (одна з найбільших серед районних лікарень області), районна поліклініка, районна стоматологічна клініка, центральна районна аптека та кілька приватних стоматологічних кабінетів та аптек.

За кошти Львівської залізниці проведено реконструкцію станції Сколе, ремонт вокзалу і прилеглої привокзальної площі.

Містечко Сколе живе своїм неповторним життям. Останніми роками тут з'явилася низка підприємств: "Серін-Україна", "Львів-Торонто", кранова компанія "Спецтехсервіс", "Сколесільбуд", транспортна фірма "Сколеавто". Одним з найбільших деревообробних підприємств Львівщини є спільне українсько-італійське ДП "Серін" ТОВ "Серін Юкей Лімітед". Лише декілька років назад у місті розпочала діяльність фірма "Євро-Вік", а нині це вже потужне високотехнологічне та екологічно чисте м'ясопереробне підприємство, яке, окрім м'яса, виробляє 25 видів ковбас.

Сколе - місто відпочинку та дозвілля. До послуг мешканців та гостей міста гірськолижний витяг на горі Житня, стадіон, спортивні зали, Народний дім "Бескид", школа мистецтв, бібліотеки, відпочинково-пляжна зона міського озера та річки Опір, різноманітні туристичні маршрути.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт