Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Водоспад Кам’янка

До складу національного природного парку «Сколівські Бескиди» входить водоспад Кам’янка. Водоспад Кам’янка знаходиться на однойменній річці Кам’янка, яка знаходиться в Сколівському районі Львівської області поблизу села Дубина. Водоспад вважається геологічною пам’яткою природи та об’єктом рекреаційного туризму.

водоспад Кам'янка

Дістатися до водоспаду зовсім легко. Якщо Ви будете мандрувати на маршрутному таксі, то їдучи трасою Київ-Чоп, Вам треба буде вийти на зупинці с. Дубина. Якраз навпроти зупинки Ви побачите капличку та хрест, біля яких є знак, який вказує дорогу до водоспаду. Якщо у Вашому розпорядженні легковий автомобіль, то дістатися до водоспаду буде досить просто. Їдучи тією самою трасою робите поворот навпроти зупинки с. Дубина, опісля переїжджаєте залізничний переїзд, а далі вже дорога веде Вас до водоспаду.

Поминувши залізничний переїзд необхідно пройти, чи проїхати міст через річку Опір. Після мосту Ви зразу попадаєте на контрольно-пропускний пункт рекреаційного заповідника «Сколівські Бескиди». За вхід на територію заповідника потрібно заплатити символічну плату – 2 грн. з кожної людини та 5 грн. за автомобіль. Зібрані кошти адміністрація заповідника використовує для благоустрою території заповідника. Велика кількість туристів та відвідувачів залишають по собі досить багато сміття, яке приходиться постійно прибирати.

Далі дорога веде нас вздовж річки Кам’янка до мосту, де ми можемо побачити вказівник до джерела з мінеральною водою. Джерело знаходиться в кількох метрах від мосту. За своїми властивостями вода з цього джерела дуже схожа з відомою Трускавецькою «Нафтусею». Через це вживати цю воду потрібно лише в лікувальних та профілактичних цілях.

Продовжуючи іти далі по дорозі нарешті ми виходимо до водоспаду. Водоспад Кам’янка утворився в проломі гірського хребта. Води водоспаду велично спадають з масивних кам’яних брил.

Влітку тут завжди людно. Тут можна зустріти туристів зі Львова та навколишніх санаторіїв курортів Трускавця, Моршину та Східниці. Неподалік розташований місцевий «торговий центр» де місцеве населення продає різноманітні сувеніри, а також гриби та ягоди. При дорозі біля водоспаду встановлені столики та мангали, де відпочиваючі можуть приготувати собі шашлик, та відпочити після мандрівки.

Пройшовши трохи вище водоспаду ви потрапите на галявину, на якій мандрівники та відпочиваючі можуть розбити намети для відпочинку та ночівлі.

Навпроти галявини через дорогу Ви можете побачити табличку, яка показує на шлях до Журавлиного озера, його ще називають мертвим. Свою назву озеро отримало через те, що має дуже холодну воду, яка насичена сірководнем. Через те, що у воді багато сірководню риба в цьому озері не водиться. Місцевість навколо озера болотиста, а береги його покриті мохом. З озера бере початок потічок, який впадає у річку Кам’янка. Навколишні ліси та саме озеро чарують своєю красою.

Також Ви можете зробити сходження на гору Ключ, яка розташована зовсім поруч. Тут Ви зможете побачити унікальні скелі.

Водоспад Кам’янка, та прилеглі місцевості є чудовим місцем для відпочинку. Ви можете завжди приїхати сюди на відпочинок з друзями та своєю сім’єю.

Коментарі

Нік 10.06.2015 року пише:

Яка вартість входу наразі, та скільки обійдеться проїзд зі Львова?


Ім’я або нік
Пошта
Сайт