Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Перспективи розвитку туризму в Сколівських Бескидах

Останнім часом велику популярність здобув так званий зелений туризм. Вид відпочинку добре відомий на наших теренах ще часів Австро-Угорщини та Польщі. На сколівщину в ті часи полюбляло приїжджати різне панство, щоб тут відпочити від гамору міста. Місцевий барон Гредель приймав в своєму будинку гостей з різних куточків тодішньої Європи. Він розробив цілу систему надання різних послуг для відпочиваючих на території свого району. На прекрасних місцинах Сколівського району свого часу відпочивали такі знамениті люди як Іван Франко, А. Шептицький, В. Черчілль.

На сьогоднішній день існує багато проблем у розвитку зеленого туризму. Це в першу чергу недорозвинута інфраструктура та поганий стан доріг у високогірних районах. Нині доходи від туристичної діяльності дають лише 10 відсотків до місцевого бюджету, а насправді такий відсоток мав би складати 70-80 відсотків.

Але тим не менше зелений туризм починає завойовувати популярність у жителів великих міст. Все більше і більше жителів міст їдуть на відпочинок у Карпати. Не лише у нас, але і у цілому світі багато людей хочуть провести свій відпочинок на лоні дикої природи, хочуть пізнати звичаї та традиції місцевого населення.

До таких куточків природи можна віднести Національний природний парк «Сколівські Бескиди» з його унікальним водоспадом Кам’янка. Сьогодні Національний природний парк «Сколівські Бескиди» є природоохоронною та рекреаційною туристичною зоною, яка входить до складу природно-заповідного фонду України.

В цій зоні находяться такі цікаві місця як місто-фортеця «Тустань» у с. Урич, гори Парашки та Тростян, міста Славське та Сколе.

Особливою популярністю відпочинок у горах здобув серед сучасної молоді. Влітку, в більшості випадків, молоді люди їдуть сюди відпочивати зі своїми власними наметами. Більш серйозна публіка користується послугами туристичних баз та приватних садиб. Взимку також багато людей їдуть на відпочинок але в цьому випадку вже необхідно зарезервувати собі житло на базі відпочинку чи пансіонаті або приватній садибі. Особливо популярний цей район для любителів гірськолижного спорту.

Розвиток зеленого туризму набирає все більше обертів. Цьому сприяє унікальна мальовнича карпатська природа з її неперевершеним розмаїттям, місцева культура, традиції та звичаї.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт