Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Еколого-пізнавальна стежка “Водоспад”

Зупинка 10

Стежкою виходимо на невелику лісову поляну, краї якої заросли ліщиною і вільхою сірою. У серпні-вересні тут можна поласувати лісовими горішками. У трав'яному покриві переважають дзвоники персиколисті, малина, зеленчук жовтий, вербозілля лучне, тирлич ваточниковий, золототисячник. Буйно розрослася ожина, яка місцями утворює суцільні зарослі.

Ліщина звичайна. В умовах Бескид росте кущем висотою до 5 м. Кора пагонів сіро-коричнева, гладка. Молоді пагони опушені з дрібними білими крапочками. Гілки густо вкриті великими, м "якими опушеними листками. Цвіте до розпускання листків. Чоловічі квіти зібрані у добре помітні багатоквіткові сережки. Жіночі квіти невеликі, розташовані на вершині бруньки, яка дещо більша за звичайні. Тут, якщо уважно придивитися, можна побачити червоні ниткоподібні рильця, що вловлюють пилок, який вітер розносить із чоловічих сережок. Листки в нижній частині куща дрібні, округлі чи овальні; в середній - найкрупніші (довжиною до 15 см), широкі, оберненояйцевидні, з різко вираженою загостреною верхівкою; у верхній частині - округлі, дещо загострені на вершині або яйцевидні. Восени на кущах дозрівають горішки, обгорнуті зеленими плюсками.

Ліщина - тіневиносливий кущ, який добре росте в широколистяних та мішаних лісах. Часто утворює густі зарослі на узліссях. Має добре розвинену кореневу систему, яка дозволяє їй рости на обривах, в розщілинах скал (навіть там, де є навіть незначна кількість наносної землі). Відіграє важливу роль, як грунтозакріплююча рослина в горах.

Дзвоники персиколисті. Багаторічна трав'яниста рослина з коротким кореневищем і кількома промостоячими стеблами заввишки 30-80 см. Прикореневі листки обрененоланцетні (біля основи вузькі, вище розширюються). Стеблові листки щільні, лінійно-ланцетні. Квіти - великі широкі дзвоники лілово-голубого (зрідка білого) кольору (фото 17). Цвіте в червні-серпні. Росте в змішаних лісах, між кущами, на галявинах, лісосіках.

Дзвоники персиколисті
Фото 17. Дзвоники персиколисті

В народній медицині наземну частину застосовують як болезаспокійливий засіб. Добрий медонос, дає багато нектару і пилку. Висаджують як декоративну рослину у парках і ботанічних садах на затінених ділянках. Дзвоники часто зривають для букетів, що призводить до зменшення чисельності популяцій поблизу міст і в місцях масового відпочинку.

Вербозілля лучне. Рослина з голим лежачим стеблом, довжиною до 30 см. Листя супротивне, яйцевидне, на коротких черешках, з рідкими крапчастими залозами. Цвіте протягом всього літа. Квіти поодинокі, жовті. Плід - куляста коробочка. Росте у вологих лісах, на галявинах, луках, по берегах озер, боліт. Використовується в медицині.

Золототисячник (центорія) - рослина з супротивними листками. Квіти 4-5-членні, в багатоквіткових суцвіттях. Чашечка трубчаста, глибоко розсічена. Квіти яскраво-рожеві. Цвіте з середини літа до осені. Росте на полянах, на луках, на обочинах доріг.

Тирлич ваточниковий - Багаторічна трав'яниста рослина. Кореневище товсте. Стебла багаточисельні, переважно нерозгалужені, густооблистяні. Листки сидячі, нижні яцевидно-ланцетні. Квіти сині, рідше - білі. Цвіте в кінці літа і осінню. Росте в лісах, на галявинах, луках.

на початок 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 15 16

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт