Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Стежками легендарної Тустані

Зупинка 25. Молоде насадження

Стежкою виходимо до молодих лісових культур. Це насадження штучно створене на місці смерекового деревостану, пошкодженого вітром на початку дев'яностих років XX століття.

Тут лісівниками висаджено модрину японську, сосну звичайну, смереку. Насіялися тут береза, осика, вільха сіра, верба козяча. Куртинами між молодими деревцями зростає ліщина, крушина. Буйно розрослися іван-чай, малина, ожина.

На гілках молодих смерічок то тут то там ми бачимо жовто-зелені шишечкоподібні потовщення. Це гали невеликих попелиць хермесів.

Хермеси. В насадженнях смереки трапляються гали хермесів двох видів: розміром 0,5-1 см, або досягати довжини 3 см. Хермеси - це маленькі комахи із ніжними покривами тіла. Самка відкладає групку яєць на смерековій бруньці. Личинки, які виходять із яєць в період початку росту бруньки та формування пагонів, починають смоктати соки. При цьому виділяють ферменти під дією яких пагін припиняє ріст, хвоїнки потовщуються та змикаються між собою, утворюючи складний гал із порожнинами в середині. В порожнинах ховаються та продовжують живлення личинки. Після завершення розвитку, гал висихає та розтріскується, з нього виходять крилаті самки, а почорнілі гали ще довгий час можуть залишатися на дереві. Менші за розміром гали утворюють личинки ялиново-модринового хермеса (іл. 42), більші - можуть утворювати жовтий та зелений хермеси.

Гали ялинково-модринового хермеса
42. Гали ялинково-модринового хермеса. Фото В. Крамарця

Стежкою, яка проходить границею лісу, спускаємося вниз до дороги. Повертаємо вліво та переходимо до каплички біля джерела. Тут можна затриматись та попити цілющої водички. Місцеві жителі вважають, що вода із джерел лікує хворі очі.

По дорозі повз Камінь рухаємося до виходу із природничо-історичної стежки.

<<< назад | на початок | вперед >>>

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт