Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Маршрут “Верхнє Синьовидне – Корчин – водоспад Гуркало – гора Парашка – Сколе”
Бере свій початок цей цікавий туристичний маршрут з села Верхнє Синьовидне. Якщо Ви їхали електропоїздом, то Ваш маршрут почнеться безпосередньо від залізничної станції. Переходите автомобільну трасу і проходите мимо сільського клубу, який знаходиться праворуч від залізничної станції. Проходите через подвір’я клубу і виходите на стежку, яка йде на гору, а на горі повертає наліво і веде Вас у поле до долини річки Стрий. По полю прямуємо до хаток, які відносяться до села Верхнє Синьовидне. Повз хатки іде ґрунтова дорога, яка повертає до асфальтованої дороги, яка в свою чергу приведе Вас до села Корчин. До села Корчин можна також добиратися по автомобільній трасі Львів-Чоп.
Прибувши до села Корчин ви маєте змогу побачити гору Парашку та її хребет. Ідучи дорогою Ви можете побачити пам’ятник Іванові Франкові та старовинну дерев’яну церкву Святих Кузьми та Дем’яна, яка була споруджена у 1824 році. Пройшовши трохи далі можна побачити пам’ятник героям-партизанам УПА.
Перейшовши через село на його кінці побачимо міст через Велику Річку. Відразу за мостом повертаємо наліво і йдемо ще трохи селом, а вже потім ідемо долиною річки до водоспаду Гуркало. Ріка Велика Річка не є повноводною, її можна легко перестрибнути або перейти по камінню. Але у період дощів ця річка стає повноводною та бурхливою. Щоб не збитися з маршруту, краще всього цілий час триматися лівого берегу річки. На підході до водоспаду дорога буде перетинати Велику Річку декілька разів. Вже перед самим водоспадом дорога востаннє перетинає річку і Ви побачите стежину, яка прямує вздовж річки до самого водоспаду Гуркало.
Водоспад Гуркало має дуже гарний вигляд і чарує око мандрівника. Потоки води спадають у невеличке озеро, де влітку можна сміливо скупатися, хоча вода у озерці доволі прохолодна. Поруч з водоспадом є зручна галявина, де можна розмістити намети, якщо Ви надумаєте тут заночувати.
Далі наш маршрут веде нас до гори Парашки. Для цього ми повертаємося на основну дорогу і йдемо нею на південь тримаючись річки. Дорогу буде перетинати шлагбаум заповідника «Сколівські Бескиди», який не дає змоги далі рухатися автотранспортові. Пройшовши ще трохи ми побачимо ще один водоспад, але він трохи менший від Гуркала.
Ідемо дальше дорогою до вирубаного лісу. Тут починається сама складна ділянка маршруту, бо тут лежать зрубані дерева, які значно утруднюють переміщення. Щоб зорієнтуватися краще всього піднятися справа на схил гори Дзял і подивитися на гору Парашку. З цього місця є декілька маршрутів сходження на гору Парашку. Краще всього спуститися до Великої Річки і перейшовши її починайте сходження на хребет гори Парашка. Сам маршрут сходження є доволі важким, бо дорогу перетинають повалені дерева. Ідете цілий час на південь аж до самої вершини гори Парашка.
Найбільш складно буде біля самої вершини, бо ця ділянка вкрита заростями чагарників, пройшовши яку ви відразу потрапляєте на галявину, яка вкрита заростями чорниці та брусниці.
З вершини гори Парашки Вашому погляду відкриються чудові навколишні краєвиди. Звідси можна побачити долини річок Стрий та Великої Річки, села Верхнє Синьовидне та Корчин. Побачите також і гору Тростян. Завершується маршрут поверненням до міста Сколе.
Цей маршрут користується популярністю серед туристів і має стежку, яка протоптана не одною групою туристів. Кінець маршруту веде вниз по стежці яка всипана камінням. Нарешті виходимо на автомобільну дорогу, якою прямуємо на північ до автозаправки, перед якою звертаємо направо і виходимо до залізничної станції м. Сколе.