Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Природоохоронна та рекреаційна діяльність Сколівського лісництва

Сколівське лісництво

Сколівське лісництво Національного природного парку «Сколівські Бескиди» розташоване в південно-східній частині нацпарку на території Сколівського адміністративного району і знаходиться на висоті 450-1000 м н.р.м. Загальна площа лісництва – 3 536га, з них: заповідна зона займає 943га; зона стаціонарної рекреації – 85,3га; зона регульованої рекреації – 25,3га; господарська зона – 2 482,4 га.

У заповідній зоні Сколівського лісництва, в околицях гори Зелемінь, зростають старовірові лісові угруповання з перевагою у складі деревостану бука та явора, які мають важливе значення (як місця зростання рідкісних рослин та зосередження багатьох, в тому числі червонокнижних видів). Тут є такі рослинні угрупування Зеленої книги:

1) угруповання букових лісів з домінуванням у травостої лунарії оживаючої;
2) угруповання яворових лісів з домінуванням у травостої скополії карніолійської;
3) угруповання букових лісів з домінуванням у травостої цибулі ведмежої.

В цих насадженнях виявлене унікальне для території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» місцезростання рідкісного для всієї Європи лишайника лобарії легеневої (червонокнижний вид).

Природоохоронна та рекреаційна діяльність Сколівського лісництва

У флорі лісництва згідно ботанічних досліджень виявлено такі види рослин, занесених до Червоної книги, як: любка дволиста, різні види пальчатокорінників, лілія лісова, тирлич жовтий, скополія карніолійська, лунарія оживаюча, косарики черепитчасті, гудієра повзуча, билинець довгоногий, шафран Гейфеля, цибуля ведмежа, плаун річний, баранець звичайний.

Оліготрофне пухівково-сфагнове болото Журавлине (Мертве озеро) розташоване в зоні регульованої рекреації. Болото Журавлине є цікавим природним об’єктом. Це сфагнове болото з пригніченим смерековим рідколіссям і пануванням у трав’яному покриві таких рідкісних видів, як пухівка піхвяста, журавлина болотна, росичка круглолиста. Центральна частина покрита суцільним покривом із трьох видів сфагнумів, які є також рідкісними для Карпат

На базі лісництва можна організовувати відпочинок. Для цього створені сприятливі умови. Садиба лісництва облаштована малими архітектурними та ландшафтними формами (альтанкою, мангалом з піднавісом, гойдалкою, ландшафтною гіркою). На території лісництва є дендропарк, у якому зростають ендемічні, реліктові і екзотичні дерева, наприклад горіх маньчжурський, тис ягідний, бархат амурський, магнолії. Для покращення умов відпочинку на природі, поряд з дендропарком, встановлено садовий стіл з лавами, а неподалік є невеликий ставок. Для відпочинку у конторі лісництва облаштовані кімнати-номери.

На території лісництва є декілька джерел, що славляться популярністю серед місцевих жителів та тих хто проїжджає, це: «Янкова криниця», Джерело залізної води та інші.

Зона тамчасового відпочинку на р.Кам’янка – це місце, де можна розбити наметове містечко та пограти у футбол. На цій галявині є дитяча дерев’яна гірка. Тому це є зручним місцем для відпочинку з дітьми.

Природоохоронна та рекреаційна діяльність Сколівського лісництва

Туристичний притулок «Дубина» знаходиться по дорозі в рекреаційну зону «Водоспад на р.Кам’янка» і призначений для короткострокового відпочинку та оздоровлення населення. Загальна місткість людей – біля 100 чол.

Природоохоронна та рекреаційна діяльність Сколівського лісництва

Природоохоронна та рекреаційна діяльність Сколівського лісництва

На території лісництва є ще такі зони тимчасового відпочинку: «Джершин», «Павлів потік», а також еколого-пізнавальні маршрути «Долиною р.Кам’янка», «На Водоспад», «На гору Лопата»; еколого-пізнавальна стежка «Бучина», «До могили князя Святослава».

Всією красою Сколівських Бескидів треба насолоджуватись, примножувати та зберігати її. Зробімо це спільними зусиллями!

Юрій Волос, лісничий Сколівського лісництва
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі