Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Еколого-пізнавальна стежка “Лопата”

Одноденний маршрут середньої складності, загальнодоступний. Протяжність маршруту: 12 км, 750 м. вгору і 600 м. вниз

Еколого-пізнавальна стежка Лопата

г. Лопата (1210,9 м) – найбільш доступна від м. Сколе вершина хребта Зелем’янка.

Маршрут починається у м. Сколе. Підйом на вершину г. Лопата триває близько 3-4 годин і проходить в основному буковим лісом, частково - мальовничими галявинами і полонинками, з яких відкриваються широкі краєвиди навколишніх гір. Наприкінці літа і восени тут багато ягід та грибів.

З вершини відкриваються краєвиди на хребет Зелем'янка та інші вершини Сколівських Бескидів.

На г. Лопата у 1944 році відбувалися бої загонів УПА з німецькими та угорськими військами. Пам'яті бійців УПА присвячений хрест, що стоїть на вершині. Неподалік від вершини знаходиться криниця з дуже смачною водою.

Після відпочинку на вершині туристи спускаються в гірське село Кам'янка приємною лісовою дорогою (близько 2 год). Галявини вздовж дороги багаті на ягоди і цілющі трави. В селі збереглися зразки бойкіської архітектури, зокрема дерев'яна церква.

При бажанні та наявності часу маршрут можна продовжити дорогою, що йде мальовничою долиною р.Кам'янки. До с.Дубина близько 1,5 години ходу.

Транспорт: до м. Сколе можна дістатися залізницею або маршрутним мікроавтобусом зі Львова; з с. Кам'янка о 18 год відправляється маршрутка до Сколе і Львова.

Коментарі

Василина 21.08.2017 року пише:

Пишу відгук для тих, хто як і я думає, що 12 км, це не так і багато. Насправді маршрут складний, якщо ви вперше, або вдруге йдете вгори. Є дуже крутий підйом, який важко подолати. Однозначно здається, що це більше ніж 12 км. Воду з собою треба брати із запасом, мінімум 3 літри, якщо в жарку погоду. До вершини так і ніхто не добрався (з тих кого ми зустріли на маршруті). І ще, маршрут на гору Лопата починається зразу біля входу і знаку (треба піти ліворуч до садиб). Оскільки ми пішли по асфальтованій дорозі, і прийшлось повертатись на самий початок. Водоспад Кам’янка і Мертве озеро, сумнівне задоволення. Дивитись там явно немає на що.


Павло 31.08.2017 року пише:

Василина, дякую за цінну інформацію!


Ім’я або нік
Пошта
Сайт