Палац Гредлів

Палац Гредлів розташований у місті Сколе в районі Демня. Знаходиться він на вулиці Князя Святослава, справа від траси Львів-Чоп, якщо іхати зі сторони Львова.

Цей палац був споруджений зусиллями братів-баронів Гредлів наприкінці XIX сторіччя. Побудований палац у необароковому стилі і має досить гарний вигляд.

Палац Гредлів

Свого часу брати Гредлі володіли багатьма підприємствами і були достатньо заможними людьми. Їхніми зусиллями на території району було споруджено декілька вузькоколійних залізничних доріг. Одна з таких доріг вела на гору Парашку.

Будучи діловими людьми вони приділяли увагу і туристичному бізнесу. Свого часу на Сколівщині функціонувало близько 20-ти курортних центрів, які слугували для відпочинку та лікування.

Брати Гредлі приділяли увагу розвитку інфраструктури на цілій Сколівщині. Їхніми зусиллями споруджувалися лікарні та школи для місцевого населення.

В наш час палац Гредлів використовується як навчальний корпус сколівської школи-інтернату. Під школу приміщення палацу було передано у 1956 році, перед тим він був районним відділком НКВС.

Палац Гредлів

Сьогодні у приміщенні палацу Гредлів навчаються діти-сироти, напівсироти, а також діти тих сіл, де немає школи. Хоча інтернату належить ще декілька корпусів, проживають діти саме у палаці на 2-му поверсі. А на першому поверсі розміщена бібліотека та початкові класи.

Перед будівлею палацу розташований гарний фонтан. Досить добре збереглися ковані хвіртки та огорожі.