Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Звернення до жителів Сколівщини!

Для нас, християн, є дуже важливим усвідомлення своєї відповідальності за природне довкілля. Екологічним гріхом і злочином визначається безвідповідальне ставлення до створеного Богом світу, адже «людина, яка своєю діяльністю шкодить довкіллю, руйнує Боже творіння, невід’ємною частиною якого є вона сама. Вона грішить не лише стосовно творіння, але й стосовно себе та Бога».

У наш час суцільної пластмасової імітації вірні несуть на могили рідних та близьких штучні квіти, вінки, оздоблення. На перший погляд воно все «красиве», ідентичне натуральному, та що там – краще натурального! Штучні квіти чи вінки не є співчуттям для родини, люди аргументують їх купівлю тому що: «так роблять всі». Ми повинні звертати увагу на справді важливі для співчуття речі, але не забуваючи і про естетичну красу. Виявом естетичної краси яка буде мати богословське підґрунтя є оздоблення місця погребення живими квітами, так саме живими, не мертвими (пластмасовими), які будуть нагадувати родині про життя вічне, а також в майбутньому прикрасять місце поховання, стануть місцем молитви, а не горою шкідливого сміття.
Не меншої шкоди довкіллю завдають весняні та осінні пали! Побутує хибна думка, що після спалювання буде краще рости трава. ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: Скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. Територію після вогню захоплять бур’яни. При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора ґрунту, що призводить до зниження її родючості; знищується багато комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздових птахів. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто є сміття, небезпечне для спалювання, — пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами. Знищує вогонь і світ флори та комах, що живуть у ньому. В полум'ї горить насіння рослин (ще один удар по природі), а також грибниця. Нерідко, здавалося б, нешкідливе паління сухостою обертається серйозними матеріальними збитками. Дуже часто вогонь перекидається на гаражі, садові будиночки, сараї, що належать місцевим жителям, а також звичайно ліс, де боротьба з пожежею є вкрай важкою. Таке враження, що населення одержиме вірою в необхідність палити суху траву. Відомі випадки коли від підпаленої трави горять будинки.
Прислухайтесь до цих порад і вони допоможуть зберегти «ДІМ», в якому ми всі живемо і житимуть наші нащадки.

о. Віктор Коцемір, декан Сколівського деканату Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ
Василь Бандерич, директор національного природного парку «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт