Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Стерилизаторы паровые медицинские купить. Автоклавы и стерилизаторы www.amedisin.ru.

Зустріч з саламандрою

Йдучи на екскурсію або прогулянку, Ви неодмінно можете зустріти лісових мешканців. Най частіше на території Приполонинного лісництва вже можна зустріти плямисту саламандру. В даній місцевості її називають ще молокососом.

Саламандра плямиста на території лісництва зустрічається в листяних лісах, де є груба волога підстилка , також, інколи її ще можна зустріти у хвойних лісах, а рідше на полях, що прилягають до лісових масивів. Денним прилистком саламандри зазвичай слугують трухляві пні, волога листова підстилка, порожнини під каменями, хоча також були відзначені випадки, коли вони самостійно рили нори у м’якому ґрунті. Природні вороги саламандри – змії (звичайний та водяний вуж), птахи (пронурок), ссавці (кабан). Личинками саламандр можуть харчуватись багато видів водяних хребетних – риби, тритони, жаби, а також личинки водяних жуків.

Отрута шкірних залоз плямистої саламандри діє на нервову систему і є доволі токсичною для ссавців, її середня смертельна доза становить 1.2 мг на 1 кг маси жертви. Не виключено, що захисна функція шкірних виділень також пов'язана з їхньою антигрибковою та антибактеріальною дією.
Саламандра плямиста занесена до Червоної книги України і охороняється законом.

Олексій Вовкунович,
лісничий Приполонинного л-ва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт