Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Знайомі незнайомці

Триває сезон тихого полювання. Люди вирушають до лісу,шукаючи знайомі гриби, проте часто нищать решту незнайомих, не усвідомлюючи значення неїстівних або незнайомих грибів. Царство грибів налічує сотні тисяч видів. Всі вони відіграють важливу роль у колообігу речовин у природі.На території Бутивлянського лісництва помилуватись та назбирати грибів можна у будь якому урочищі. Зустрічаються навіть гриби родини Веселкових, які ростуть в ур-щі Сухий Потік, ур-щі Закалівська.
Взаємодія грибів та рослин є позитивною для життя рослин. Без співіснування з грибами був би неможливим ріст і розвиток багатьох видів рослин.

Гриби виконують важливу роль у ґрунтоутворенні, сприяють процесу розкладання лісової підстилки. В грибницях деяких грибів накопичуються органічні речовини, які після її руйнування перетворюються на перегній тим самим вони значно підвищують родючість грунту.
Багато тварин вживають в їжу плодові тіла грибів, наприклад, ссавці (білки, гризуни, кабани, козулі), комахи, птахи, тощо.

Світ грибів великий, різноманітний та унікальний!
Звичайно, не всі гриби корисні для природи, деякі є паразитами рослин та тварин. Так само, як і для людей гриби можуть принести як користь, так і шкоду. Тому вирушаючи до лісу, будьте уважні, беріть тільки знайомі гриби. І не знищуйте незнайомі!

Анастасія Свистун,
помічник лісничого Бутивлянського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі