Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
За зеленим туризмом – майбутнє
начальник дільниці рекреації та благоустрою
НПП «Сколівські Бескиди»
Туризм – один з найпопулярніших видів відпочинку. Подорожуючи, люди пізнають світ, історію, культуру, звичаї своєї Батьківщини та інших країн, а отже, не лише відпочивають, а й збагачуються духовно.
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» – особливе місце у Львівській області, край незвичайно мальовничих гірських ландшафтів, вікових дрімучих лісів, крутих схилів, різноманітної рослинності та диких звірів. Багатство його природного та історико-культурного потенціалу важко переоцінити.
Сколівські Бескиди... Щось таємниче і водночас ніжне відчувається в цій назві гірського краю, якого Бог обдарував природою надзвичайної краси і благодаті. Вишукана естетична цінність бескидських ландшафтів, етнографічна специфіка бойківського краю, гостинність місцевих жителів, забезпечують високий рекреаційний потенціал парку. Вікові величні ліси, безмежні панорами гір на тлі неба, численні гірські потоки прозорої води, напоєне медовими пахощами квітів повітря і цілющі мінеральні джерела, смарагдові полонини приваблюють, зачаровують і дають відпочинок. Гомінкі гірські потоки, галасливі водоспади річки Кам'янка, водоспад Гуркало на Малій Річці біля с. Корчин, мальовничі перекати на р. Рибник, Павловому й Чудиловому потоках, наскальне місто-фортеця ДІКЗ «Тустань» в с. Урич – все це сприяє розвитку різних видів туризму, а зокрема сільського зеленого туризму, який в останні роки активно почав і продовжує розвиватися в Україні.
Цей вид туризму, сприяючи розвитку малого бізнесу в гірських місцевостях, дає можливість міським жителям цікаво і змістовно відпочити. Не менш, ніж чудова природа, мандрівників цікавлять господарі – жителі цього краю, горді і самобутні бойки, уклад життя яких зовсім не такий, як в інших регіонах, адже вони змогли зберегти правдиві народні традиції, обряди і звичаї.
Сільський зелений туризм – це специфічний вид туризму. Це не тільки відпочинок у сільському будинку, але й спостереження за рослинним і тваринним світом, ознайомлення з традиціями регіону, взаємозв'язок людини з природою.
Відпочиваючи в приватному секторі, мешканець міста, знаходить тут чисте навколишнє середовище, прийнятні ціни на сільськогосподарську продукцію, розваги.
Одночасно необхідні певні побутові зручності та організація культурних заходів. Послуги побутового характеру надаються сільськими жителями самостійно або спільними зусиллями з родичами шляхом використання приватної території та майна, організації домашнього харчування, переважно продуктами власного виробництва.
Сільський зелений туризм має великі перспективи, цей вид туризму активно розвивається з кожним роком. Надання послуг з прийому туристів виступає одним з видів бізнесу на селі і спрямоване на повну самореалізацію членів сім’ї, вивільнення їх творчого потенціалу, забезпечення роботою, заробітком і виступає як особливий тип господарювання, який швидко поширюється в зоні діяльності НПП «Сколівські Бескиди» та є пріоритетним напрямком розвитку господарства Сколівщини, підвищення її соціально-економічного стану та розвитку.