Збережи ялинку!!!

Збережи ялинку

Природа – колиска дитячої думки. І потрібно прагнути, щоб кожна дитина пройшла школу дитячого мислення. Думка про те, що ми діти природи, повинні бути дбайливими і вдячними, особливо виразна і хвилююча тоді, коли діти бачать плоди землі, замислюються, як необхідно оберігати джерело, з якого ми п’ємо.

Під таким гаслом 30 грудня в Сколівській школі-інтернат пройшов виступ учнів шкільного лісництва.

Мета даного заходу:

- формувати елементарні вміння застосовувати набуті знання з метою збереження довкілля;
- активізувати й узагальнити знання учнів про традиції святкування Нового року;
- формувати у дітей моральні чесноти (милосердя, дружелюбність, взаємодопомогу);
- прищепити бажання працювати в колективі, організувати активне дозвілля дітей, перевірити вміння працювати в групі;
- виховувати шанобливе ставлення до природи, почуття колективізму.

Збережи ялинку

Екологічна акція «Збережи ялинку», яка проводилась напередодні Нового року, передбачала запобігання вирубці молодих хвойних дерев. Разом з дорослими учні шкільних лісництв проводять патрулювання в приміських лісах. Акція спрямована і на формування громадської думки про «Ялинкову» проблему шляхом пропаганди, заміни ялин, сосен аранжуванням з гілок хвойних дерев, що має значно скоротити запит на великі дерева; вирощуванням хвойних контейнерованим способом. Це можуть виконувати як дорослі так і учні, використовуючи при цьому теплицю, парник, насіння та черенки хвойних. Ця заміна сприяє тому, що велика кількість гілок «лапника», що залишається в лісі, на місцях санітарної рубки, лісосіках дає економічний ефект, зберігає ліс, зберігає життя багатьом деревам, на вирощування яких витрачено чималі роки та кошти.

Останнім часом замість традиційних новорічних ялинок все частіше використовуються новорічні композиції, які прекрасно вписуються в сучасний інтер'єр. Вони прикрашають новорічні столи, підносяться як подарунки.

Марина Приндак,
інженер з еколого-освітньої роботи