Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


купить ивеко дэйли

Збережімо первоцвіти

Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Як мало ми знаємо про ці дивні рослини – первоцвіти. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Щовесни на території України, в тому числі і на наших теренах спостерігається торгівля ранньоквітучими рослинами. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеликих місцях до повного припинення насіннєвого поновлення.

Нагадаємо, первоцвіти суворо охороняються законодавством, зокрема, ст. 20-21 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 12, 36 Закону України «Про рослинний світ», ст. 5, 8 Закону України «Про Червону книгу України».

За знищення або незаконне вилучення квітів, які занесені до червоної книги України у законодавстві передбачено покарання. Зокрема, згідно зі ст. 881 КУпАП «порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого».
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Стаття 90 КУпАП гласить, що порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 грн. і на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Якими б не були вдалими юридичні закони, вони не збережуть природу так, як свідома турбота кожної людини, та її конкретні дії. Пам’ятайте, що попит народжує пропозицію. Легше відмовитися від букету первоцвітів, та замість цього подарувати троянди, чим знищити ті квіти, які давно вже потребують нашого збереження.

Ірина Лях,
Науковий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі