Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


ЗАГАДКОВИЙ ГІСТЬ

Багато із нас не один раз у житті бачив лебедів. Ці витончені птахи милують око своєю царською красою, божественною грацією та є символом духовної чистоти, непорочності і подружньої вірності.


Цими днями лебідь був помічений працівниками нацпарку на околиці міста Сколе. Гордий красень - лебідь-шипун плавав на невкритій кригою частині річки Опір, неподалік Співочого поля. Оперення птаха сіро-бурого кольору, що свідчить про молодий вік. Фахівцям нацпарку вдалось зазнимкувати молодого птаха, який є рідкісним гостем в нашому краю.

Варто зазначити, що свою назву лебідь шипун отримав через звук, який він видає при подразненні. Англійське ім’я цієї птиці – «mute swan», тому вважається, що вона здатна тільки на шипіння. Але шиплячий лебідь може ще видавати звуки, які схожі на рохкання, свист і пирхання.
КІЛЬКА ЦІКАВИНОК ПРО ЛЕБЕДІВ:
• Гордий і прекрасний лебідь - справжній приклад для наслідування, оскільки він моногамний (утворює довічні моногамні пари) та піклується про своє потомство. Якщо самець чи самка помирає, інший партнер не шукає пари вдруге.
• З турботою лебеді відносяться не лише до свого партнера і потомства, але й до інших родичів, таким чином при нездужанні одного з членів зграї, лебеді можуть відкласти переліт до його одужання.
• Раціон лебедів складається з водяних рослин з додаванням дрібної рибки, жаб і різних комах. Іноді птахи навідуються на луки і пасовища, щоб поласувати злаковими і кормовими рослинами. В негоду, коли немає можливості добувати поживу, лебеді лягають на землю, ховають лапи й дзьоб в теплому оперенні і годинами терпляче чекають поліпшення погоди.
• Дуже багато часу птахи присвячують догляду за своїм оперенням, старанно очищаючи його від паразитів і регулярно змазуючи жирним секретом куприкової залози.
• Тривалість життя птахів може сягати в середньому 25-30 років.
• Лебідь-шипун занесений до Червоної Книги України.

Відділ лісового господарства
та відтворення екосистеми
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт