Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


З Днем працівника природно-заповідної справи

Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 – 7 липня визначено днем професійного свята – працівників природно-заповідної справи.
Цей день обрано невипадково, адже він асоціюється зі святом Івана Купала, одним з чотирьох головних свят сонячного календаря, присвяченим загадковим і чудодійним силам природи очищення за допомогою вогню та води.
Символом свята слугує квітка папороті, яка, за легендою, має чарівні властивості. Папороть ніколи не цвіте, але її спори іноді випромінюють слабке світіння, що послужило підставою народного повір'я.
На території нашого парку зростає 15 видів папороті, в тому числі гронянка півмісяцева (ключ трава) занесена до Червоної Книги України. В давні часи, люди вірили, що ключ-трава відкривала людям ті місця, де в землі приховано скарби. Тому в народі й назвали її ключ-травою.

Із рідкісних видів папоротей у Сколівських Бескидах зростає листовик сколопендровий (турій язик) – рослина дуже чутлива до змін у середовищі, страусове перо звичайне – папороть висотою до 2 метрів, селезінник волосинчастий – знайдено в урочищі Тустань, в народній медицині листя цієї рослини застосовували проти випадання волосся.



Протягом цього року робиться багато добрих справ по охороні території природо-заповідного фонду. Зменшено на половину кількість самовільних рубок деревини. Особливий акцент зроблено на рекреаційну діяльність, збільшення переліку надання платних послуг. З цією метою впорядковується мережа шляхів активного екологічного туризму з визначенням GPS треків, знакування, облаштування переходами через гірські потоки та оглядовими майданчиками. Роботи виконуються за рахунок екологічних коштів Львівської ОДА, грантових запитів та коштів спеціального фонду парку.
Центром туризму Національного парку та Сколівщини в цілому стане колишній палац Гредлів з Парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва юридичне оформлення оренди якого проходить в даний час.
Адміністрація НПП «Сколівські Бескиди» сердечно вітає всіх працівників установи з професійним святом. Здоров'я міцного, добра та достатку, чистого довкілля, успішної праці на благо України.

Адміністрація НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт