Ялинкова кампанія 2022-2023 р.р. стартувала

Незважаючи на складний час в державі цьогорічна ялинкова кампанія розпочалася. Хоч під час ялинкової кампанії 2022-2023 рр. заготівля та реалізація новорічних ялинок на території НПП «Сколівські Бескиди» не проводиться, турбот у служби охорони території парку добавилося.

З метою посилення охорони лісових насаджень від самовільної заготівлі новорічних ялинок та організованого проведення ялинкової компанії 2022-2023 р.р. по НПП та Сколівському відділенні поліції видано спільний наказ № 161/61 від 05.12.2022р. «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період». Розроблено спільний графік чергування служби охорони ПЗФ парку та працівників Сколівського відділення поліції на ЗД вокзалі м. Сколе та об’їзній дорозі м. Сколе. Розроблено окремі графіки чергування працівників служби охорони ПЗФ лісництв в місцях можливої незаконної заготівлі ялинок. Створено 4 мобільні групи з числа працівників служби охорони ПЗФ. Залучено 16 працівників служби державної охорони ПЗФ парку, 1 працівник міліції . Виділено додатковий резерв ПММ для службових автомобілів.

Проводиться роз’яснювальна робота з жителями населених пунктів через старостинські округи, установи та школи. З метою популяризації новорічної атрибутики у школах проводяться майстер-класи з виготовлення новорічних букетів та ялинок.
Для потенційних порушників закону хочемо нагадати, що в цьому році введена в дію постанова №575 від 10 травня «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно- заповідний фонд», якою суттєво збільшені розміри відшкодування завдані природним комплексам, в тому числі і незаконне вирубування новорічних ялинок. Так мінімальна величина збитків становить7491грн, а відповідати перед Законом доведеться за вирубування сироростучого дерева, незалежно від діаметру, на території природно-заповідного фонду України відповідно п.3 ст.246 КК України настає кримінальна відповідальність і однозначно відшкодування шкоди нанесеної лісу, а це штраф від 1500 до 2000 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Відділ охорони території