Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Переходи на https://prolesbi.com/tags/brazzers для просмотра лучших видосов

Як зробити безпечним пікнік для себе і довкілля

Ми знаємо, що ви робили минулого літа, робите зараз та робитимете влітку майже всі наступні роки – адже це найкращий час зібрати друзів на пікнік у парках, на пляжах міста, виїхати на мальовничі місця поблизу мегаполіса чи взагалі піти у похід десь у гори. Якщо вистачить мужності та рішучості нарешті відірвати погляд від стрічок фейсбука та інстаграма, можна спостерігати за птахами чи хмарами на небі, лежачи на зручному пледі, та насолоджуватися усвідомленням того, що ваш відпочинок є відповідальним та екологічним.
Комфортний відпочинок – це не лише близькі люди і вдало вибране місце. Не менш важливо подбати про корисне меню і заходи безпеки. НПП «Сколівські Бескиди» розповість Вам, про що важливо пам′ятати, готуючись до пікніка.

БЕЗПЕКА
Головне, про що потрібно пам′ятати, виїжджаючи у вихідні на пікнік, - це пожежна безпека. За даними ДСНС, дев′ять з десяти лісових пожеж виникає саме з вини людей. Найчастіше причиною стають непогашене багаття, кинуті недопалки та сірники. Суха, сонячна і спекотна погода лише сприяє поширенню вогню.

Якщо Ви плануєте приготувати шашлик або печену картоплю на природі, треба дотримуватись правил безпеки. У пожежонебезпечний період у лісі без необхідності багаття взагалі краще не розпалювати. Особливо небезпечно це робити у вітряну погоду, під пологом лісу, в густих заростях. Слідкуйте за вогнищем або мангалом – один подув вітерцю може викликати поширення вогню.
Ще одне важливе правило безпеки - на пікнік обов′язково потрібно брати з собою відповідно укомплектовану аптечку. Візьміть з собою йод, зеленку або перекис водню, а також перев′язувальні матеріали, засоби від укусів комах.
МІСЦЕ
Перед тим, як їхати на природу, треба переконатися, чи підходить те чи інше місце для відпочинку. Щоб уникнути розчарування, варто робити пікніки у добре відомих або перевірених місцях. Необхідно впевніться, що обране для пікніка місце вільне від кліщів, гадюк і небезпечних наслідків відпочинку попередньої компанії.

ПРИСТОСУВАННЯ
Одноразовий посуд варто замінити багаторазовим. Він більш стійкий, якісний та краще підходить для гарячих страв. Для того, щоб на природі не відчувати дискомфорту через неякісні пластикові прибори, краще з дому взяти виделки, ножі та ложки. На пікніку варто користуватися тканинними серветками, адже звичайні швидко закінчуються або взагалі розлітаються по всій території.
МЕНЮ
Для пікніка треба вибирати такі страви, які легко і надійно перевозити та зручно їсти на природі. Не варто брати з собою занадто багато страв. Приготування не повинно вимагати багато часу, пікнік повинен приносити радість.

ДОЗВІЛЛЯ
Перед тим, як їхати на природу, треба заздалегідь подумати про розваги для дітей і дорослих. Волейбол, бадмінтон, фрізбі – все це зробить відпочинок незабутнім.
Коли ви залишаєте місце Вашого кемпінгу, обов′язково загасіть багаття водою, піском або іншими підручними засобами. Приберіть за собою все сміття.

Дотримуйтесь правил безпечного відпочинку і відпочивайте на здоров′я !

Марта Лях,
дільниця рекреації та благоустрою
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі