Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Як обрати одяг в гори!

Походи в гори є найбільш захоплюючими та незабутніми. Певна категорія людей заздалегідь планує свій відпочинок, а маючи певний довід у походах отримує незабутні враження від мальовничих пейзажів гір, літніх туманних ранків, а часом і в період негоди (раптових поривів вітру та гроз) тощо.

В гори не має потреби брати багато речей, а саме необхідне. Щоб Ваш похід був вдалим та приємним слід обрати найбільш комфортний одяг.
 Взуття (2 пари). Для тривалого походу найкраще обрати гірські черевики або міцні кросівки, які добре «фіксують ногу». Та легкі кросівки, щоб на вечір перезувшись «дати ногам відпочити» від пройденого за день шляху.
 2 комплекти штанів. Для походу можна обрати штани на подобі військової форми або джинси. Інша пара штанів – спортивні (більш теплі) Вам знадобляться для ночівлі.
 Хоча б 2-3 футболки. Одну з яких для ночівлі, інші дві для походу на зміну.
 Сорочка або светр на довгий рукав. У сонячну погоду при проходженні полонин одяг на довгий кував захистить Вас від сонячних опіків, а в час непередбачуваної негоди (дощ та вітер) захистить від перемерзання.

 Шкарпетки. В залежності від тривалості походу із собою в рюкзак необхідно взяти що найменше 2-3 пари шкарпеток. Одну з яких використовувати для ночівлі, інші дві на зміну (зігрітись від холоду чи вразі якщо Ви промочили взуття).
 Куртка. Для походу необхідно обрати між сезонну куртку, що захистить Вас від вітру, холоду та дощу. Куртка не повинна бути важкою, оскільки це створить додаткове навантаження.
 Не залежно від рівня підготовки в походах кожен турист – мандрівник вирушивши в гори повинен мати із собою дощовик.

Слід зазначити, що одяг для ночівлі необхідно вкласти в поліетиленовий пакет, щоб в час негоди не промок.

Оксана Леневич,
к.б.н., науковий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі