Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Як не заблукати в лісі

Збираючись до лісу, пам’ятайте, це — місце підвищеної небезпеки. У лісі вас можуть підстерігати дикі звірі, кліщі, змії, отруйні рослини і найпоширеніша небезпека — можливість заблукати.
IMG_0467

Тому, слід пам’ятати про основні правила, перед походом в ліс:
1. Попередьте рідних та знайомих: куди та з ким йдете і коли плануєте повернутися.
2. Зв’яжіться з фахівцями Єдиної служби порятунку за телефоном: 112 або 01 (дзвінок безкоштовний) та надайте відповідну інформацію про свій похід.
3. Обов’язково візьміть з собою необхідний запас води та харчування.
4. Перш ніж відправитися в ліс послухайте прогноз погоди. Буде розумно відкласти похід у ліс, якщо погодні умови несприятливі для походу.
5. Ніколи не ходіть у ліс який не знаєте. Чому, бо якраз відсутність знань може призвести до фатальних випадків. Добре коли це літо і можна спати у лісі, а якщо зима? Це вже проблематично. Та і влітку можуть бути проблеми: холод, звірі і так далі.
6. При сучасних технологіях бажано мати із собою GPS або хоча б телефон з ним. Допоможе? Якщо буде телефон працювати і буде мережа, то чому б і ні? До речі, телефон треба мати обов’язково, бо якщо треба буде, то викликайте допомогу і мерщій. Телефон має заряджений до максимуму.
7. Завжди брати з собою у ліс теплий одяг та їжу. Чому? Невідомо що вас чекає. От, для прикладу, вам треба переночувати у лісі. Ви маєте одяг, їжу, то ж треба знайти хороше місце, бажано десь біля річки або на висоті. На гору тварини не дуже то і лізуть, тому там безпечніше. Як варіант можна спати у сінокосі.
8. У лісі можуть підстерігати різні небезпеки, в тому числі і дикі звірі. В основному вони бояться людини і не будуть нападати першими, якщо їх не дражнити. При зустрічі з диким звіром необхідно постаратися піти на безпечну відстань. Якщо ж тварина зацікавилося вами, треба починати шуміти - кричати, стукати, стрибати і розмахувати руками. Головне - не бігти від тварин, інакше, підкоряючись своїм інстинктам, вони кинуться навздогін.
9. Просто бути обережним. Береженого – Бог береже. Це золоті слова з якими я часто погоджуюся.
IMG_0492
Якщо уже заблукали то насамперед виконуйте наступні правила:
1. Якщо є можливість, негайно зв’яжіться з фахівцями Єдиної служби порятунку за телефоном: 112 або 01 (дзвінок безкоштовний). Якщо заблукали і знаєте, що вас будуть шукати, залишайтеся на одному місці і розведіть вогнище так пошуковикам легше буде зорієнтуватися. Зробіть себе видимим, якщо заблукали в лісі і не знаєте, що робити.
2. Не панікувати. Пробувати згадати дорогу якою ви йшли у ліс. Як саме це зробити? Дерева, кущі, завали, це запам’ятовується.
3. Слухати різні звуки. Якщо село близько, то при любих мають бути звуки тварин, людей, які щось роблять і так далі.
4. Річка, струмочок. Це деколи буває вашою рятівною соломинкою. Чому? Якою би річка не була вона завжди виведе вас до цивілізації. Знаю, йти можна буде досить таки довго вздовж неї, але це цього вартує.
5. Якщо вас застала ніч, не намагайтеся вже виходити із лісу. Це може призвести, що ви заблукаєте ще більше або ж просто травмуєтеся.
6. Триматися купи. Ніколи компанії людей не треба розділюватися, це повна маячня, яка ніколи ні до чого доброго не призводила.
7. Сірники і папір. Вогонь з лісу можуть побачити літаки, люди і поцікавляться а що ж там відбувається. Смішно, але тут не треба лише спалити ліс, бо дерев багато і як почнеться біда, то ви також можете постраждати.

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт