Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Як “екологічно” відпочивати на природі

Сміття, що вбиває непомітно

Дотримання правил на природі – важливий елемент відповідального кемпінгу. Правила існують не для того, щоб обмежити ваші розваги, вони призначені для захисту навколишнього середовища та інших відпочивальників.

«Якщо після себе на пікніках залишаємо пластикове сміття, воно нікуди не зникає. Потрапляє у середовище, у воду, лежить у траві. Під дією сонця, вітру швидше стає крихким, з нього виділяються маленькі часточки, які переносяться повітрям, водою і згодом потрапляють на «тарілку» споживачів.
Тому найкраще – контролювати свої викиди, сміття, поки воно не почало контролювати нас».

Не залишай слідів

Золоте правило здорового кемпінгу чи пікніка полягає в тому, щоб залишити місце відпочинку в тому вигляді, яким ви його знайшли. Йдеться про природні умови, а не про те сміття, яке до вас валялося на галявині. Тому перший підпункт “золотого правила” – прибери за тим, в кого на це не вистачило культури чи розуму.
Принцип «Не залишай слідів» застосовується у всьому світі та означає відповідальний відпочинок без негативного впливу та задля збереження природного середовища.

6 принципів екологічного відпочинку

1. будьте уважними до інших;
2. мінімізуйте вплив вогню;
3. поважайте диких та сільськогосподарських тварин;
4. утилізуйте відходи належним чином;
5. обирайте багаторазовий посуд;
6. плануйте наперед та готуйтеся;

Плануйте наперед та готуйтеся

«Основна рекомендація – планувати заздалегідь. Погодьтеся, це допомагає не лише у ситуації з пікніком, а й у багатьох інших життєвих ситуаціях. Взявши з собою свої чашки, тарілки, виделки тощо, можна уникнути не лише одноразового посуду, а й купи упаковки. Щороку в світі виробляється 400 млн тонн пластику, і 36% з них – одноразова упаковка. Важливо закупити продукти з мінімумом пластика, а все, чого не вдалося уникнути, – здати на переробку.

Обирайте багаторазовий посуд

Найпоширенішими відходами після пікніка залишається одноразовий посуд. Продумайте заздалегідь, які приладдя та посуд вам знадобляться на природі.
«Той, хто придумав одноразовий посуд, навряд чи хотів нашкодити людству. Це радше було зроблено для зручності – просто щоб не мити. Але брудний посуд не приймають в переробку, відповідно, щоб не відправити його на звалище, посуд потрібно вимити.

Приберіть за собою

«Усе, що приніс на природу, забери з собою» – правило, яке варто запам’ятати. У жодному разі не спалюйте після пікніка сміття. Спалювання відходів шкодить і навколишньому середовищу, і здоров’ю людей. Замість цього розсортуйте сміття і після приїзду викиньте до відповідних контейнерів або здайте на переробку скляні і пластикові пляшки, алюмінієві бляшанки. Важливо, щоби все було чистим, без решток їжі чи напоїв.

Відключитися від інтернету

Відірватися на декілька годин від гаджету – не обов’язкове правило, але стосується екологічного ставлення і до себе, і до природи. Виїхавши у мальовниче місце, відключайтесь від постійного скролінгу стрічки в соціальних мережах та насолоджуйтесь картинкою навколо.

Дозвольте собі розслабитися, грати в активні ігри (попередньо покладіть у сумку бадмінтон чи м’яч), розмовляти про все і ні про що чи просто лежати, як у дитинстві, дивлячись на небо, та думати, на що схожа та чи інша хмара.

Марта Лях,
відділ рекреації та благоустрою
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт