Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


ЯК ДОПОМОГТИ ЛЕЛЕЦІ!?

Згідно народних спостережень 19 березня – це день, коли прилітають лелеки. За повір’ями, вони приносять на своїх крилах холод, тому зазвичай у третій декаді березня спостерігається зниження температури.
В народі символом приходу весни є лелека і багато господарів з нетерпінням очікують повернення цих птахів до гнізда. Цього річний березень є особливий тим, що температура повітря за вікном часто опускається нижче 0˚С, спостерігаються тривалі опади снігу та дощу, а часом і хутровини.


За різними джерелами у другій половині березня прилітають лелеки з Південної Африки до Європи, долаючи шлях довжиною близько 10 тис. км. На перший погляд величні та дужі птахи насправді є знесиленими через тривалий переліт, несприятливі погодні умови та не достатньої кормової бази.
Денна потреба дорослого лелеки становить близько 700 грамів їжі. Живиться лелеки виключно тваринною їжею: земноводними, гризунами, великими комахами (сараною, кониками, жуками), рибою, дощовими черв’яками та плазунами).

Як Ми мижемо допомогти пернатим друзям перебути тимчасові, однак холодні весняні дні. Для підгодівлі можна використати практично ввесь м’ясний корм (курячі шийки, сосиски, м’ясний фарш тощо). Це також може бути риба, свіжа чи морожена (але не солена, вона шкідлива для пернатих!). З огляду на те, що лелека проковтує їжу повністю, тому м’ясний чи рибний корм має бути попередньо порізаним чи подрібненим на маленькі шматочки. Щодо підгодівлі рослинною їжею прямих застережень не має, однак слід взяти до уваги, що рослинна їжа не входити до раціону харчування. Для підгодівлі лелек необхідно також вибрати ділянку, попередньо прочистивши її від снігу чи зробити настил із соломи (сіна) залишивши там корм.

Оксана Леневич,
к.б.н., науковий співробітниr
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт