Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Ягоди ялівцю – природне диво

Ялівець – хвойна рослина сімейства кипарисових. Вонавідрізняється високою посухостійкістю, тіньовитривалістю, стійкістю до морозів. Плоди ялівцю – ягоди темно-сизого кольору, розташовані між м’якими щільними голками. Цвіте рослина в травні, а смачні соковиті плоди дозрівають тільки до жовтня.


Ялівець – мітла для організму. На території НПП «Сколівські Бескиди» можна зустріти на галявинах, у ярах, хвойних і змішаних лісах.
Ягоди ялівцю – природне диво - вони мають сечогінну дію, поліпшують травлення, корисні для шлунка, підшлункової залози, чистять печінку: для цього досить пожувати 3 – 5 ягід на день. Взагалі в ялівці використовують все, не лише ягоди-шишки, а й кору, коріння, хвою.

Лікарські препарати на основі ялівцю лікують такі захворювання: поліартрит, малярія, набряклість, подагра, цистит, недокрів’я, шкірні хвороби, туберкульоз, астма.
А ще ялівець дуже декоративний, з ним охоче працюють ландшафтні дизайнери. Він добре піддається формуванню крони, може утворювати різноманітні декоративні форми, його використовують в оформленні кам’яних гірок. Невибаглива в природі рослина запобігає осипанню ґрунту. Там, де росте вічнозелена рослина, повітря стає набагато чистіше.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі