Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Вирощування лікарської сировини


Вирощування та реалізація лікарських трав – один з перспективних напрямків розвитку природно-заповідних установ.
Кожна культура має свою індивідуальну технологію вирощування, свої особливості.
Тому, на території садиби Сколівського лісництва три роки тому було започатковано створення плантацій лікарської сировини, які є корисні для людей. Кожна культура має свою індивідуальну технологію вирощування, свої особливості.

З цього часу тут уже ростуть:
Ехінацея пурпурова - багаторічна трав'яниста рослина родини айстрових (складноцвітих). Лікарською сировиною є вся рослина, - корені, стебла, листя і квіти. В усьому світі ехінацею пурпурову називають сімейний лікар. За кордоном з неї виготовляють більше 250 видів лікарських препаратів. Ехінацея покращує самопочуття, зміцнює імунітет, виводить з організму радіонукліди і лікує безліч хвороб.
Нагідки лікарські - однорічна трав'яниста рослина родини айстрових. Лікарською сировиною є одиночні суцвіття - корзинки. Завдяки своєму багатому і унікальному складу, календула лікарська володіє багатьма унікальними властивостями і має широку область застосування, наприклад, здатна надавати могутню протизапальну, антисептичну та знеболювальну дію.

Меліса лікарська – є володаркою приємного легкого аромату. Вона застосовується в кулінарії, надає будь-якої страви ніжний пряний аромат і смак. Меліса - це багаторічна трава. Також в залежності від сорту, рослина відрізняється забарвленням і формою листя. Зазвичай мелісу використовують при нервовому збудженні, вегето-судинній дистонії, безсонні, аритмії, перепадах кров'яного тиску, порушеннях травлення, вегетативних неврозах.
Цього року роботу по вирощуванню лікарської сировини було продовжено та розширено асортимент трав, а саме:
Алтея лікарська - трав'яниста багаторічна рослина сімейства Мальвових. Її цілющі властивості відомі людям з глибокої давнини. Ця рослина ще й дуже красива, ніжно цвіте світло-кремовими квітками. Квітки розташовуються в пазухах округлого, злегка опушеного листя.
Лофант анісовий –трав’яниста рослина з сімейства ясноткових. Високі з ніжними блакитними або бузковими квітками – мітелками, лофанты дуже прикрашають сад, наповнюють повітря приємним медовим ароматом. Крім того рослина володіє вираженими цілющими властивостями. З давніх часів його використовують для лікування різноманітних недуг. На його основі виготовляють лікарські препарати, які посилюють імунну систему, застосовують для лікування бронхів. Його використовують при респіраторних захворюваннях, грибкових інфекціях.
Насіння лікарських трав було безкоштовно передано парку в рамках виконання проекту «Збереження карпатських пралісів», який впроваджує Українське товариство охорони птахів у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).
Мета створення цих плантацій – це вирощування екологічно чистої лікарської сировини, від реалізації якої отримувати певні кошти.

Іванна Іваникович,
фахівець з екологічної освіти
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі