Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Вирощування лікарської сировини в Крушельницькому лісництві

Крушельницьке лісництво НПП «Скоілвські Бескиди» славиться не тільки своїми лісівниками та якісним веденням лісового господарства, а й вирощуванням на території розсадника лікарської сировини.

Із стародавніх часів у кожній оселі зберігались трави в пучечках підвішених під стелями жител і горищах. Кожна родина мала свої традиційні улюблені напої, чи то з квіток липи, чи то з м’яти та інших квітів і трав. Пізніше всі ці напої стали називати чаєм. У трав′яних чаях відсутній кофеїн, але вони багаті біологічно активними речовинами, що і тонізують, і мають певну цілющу дію, зміцнюють і захищають організм людини, сприяють оздоровленню.
Саме з появою попиту на трав′яні чаї на території розсадника Крушельницького лісництва цього року створено плантації лікарської сировини, які дуже корисні для людей, в асортименті яких є: меліса, нагідки лікарські (календула), ехінацея пурпурова та гісоп лікарський, різні види м′яти. Слід відмітити, що насіння цих лікарських рослин було придбане в рамках виконання соціального блоку (з акцентом на еко-маркетинг) проекту "Збереження карпатських пралісів", що реалізовується Українським товариством охорони птахів за сприянням та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).
Меліса. Настої меліси знижують артеріальний тиск і діють седативно на нервову систему. Використовують при неврозах, депресії, істерії, мігрені, підвищеній статевій збудливості і безсонні, при гіпертонії, атеросклерозі, запамороченні, при шумі у вухах і при серцебитті. Рекомендується при болях у шлунку і кишечнику, при поганому апетиті, при хронічних запорах і метеоризмі, а також при недокрів’ї і подагрі.

Календула лікарська. Календулу в лікувальних цілях застосовують, як антисептичний, протизапальний, ранозагоювальний засіб. Використовують її як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Препарати з цієї рослини мають в'язку, спазмолітичну, жовчогінну і заспокійливу дії, покращують роботу серця, знижують артеріальний тиск. Досить часто календулу застосовують для лікування хвороб внутрішніх органів, нервової системи, як седативний засіб, як антикоагулянтний, імуномодулюючий препарат. Використовують її також як сечогінний, потогінний, відхаркувальний, болезаспокійливий, десенсибілізуючу і загальнозміцнюючий засіб. Календула також знайшла застосування як засіб, що підвищує чоловічу потенцію.
Ехінацея пурпурова володіє високою бактерицидною властивістю і використовується як антисептичний засіб для внутрішнього і зовнішнього вживання. Водний настій коренів і квіткових кошиків має болезаспокійливу властивість, стимулює грануляцію тканин, підвищує активність фагоцитів, прискорює процес загоєння ран і виразок. Препарати ехінацеї надають стимулюючу дію на центральну нервову систему, посилюють статеву потенцію, вживаються також при станах психічної депресії, явищах фізичного і психічного виснаження.

Гісоп лікарський Щодо фармакологічних властивостей, ця рослина проявляє антисептичну і спазмолітину дію. У вигляді різноманітних настоїв ліки з гісопу лікарського застосовують як відхаркувальний засіб для лікування ларингіту, бронхіту, трахеїту (хронічних катарів верхніх дихальних шляхів), а також як засіб від бронхіальної астми, запорів, хронічного коліту, порушення травлення, метеоризму. Відомо, що гісоп лікарський допомагає у боротьбі з глистами, при лікуванні неврозів, анемії, ревматизму. У формі зовнішнього засобу ця рослина використовується при охриплості голосу, стоматиті, запаленні очей, захворюваннях глотки і ротової порожнини, при лікуванні ран, синців, забитих місць та екземи.
У зимові холоди щоб збадьоритись прийнято приймати гарячий чай або каву. Ми ж пропонуємо вживати трав'яний чай, який здатний не просто зігріти, але ще й підняти тонус організму, вберегти його від застуди і змусити його підбадьоритися.

Сергій Масендич,
лісничий Крушельницького лісництва
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт