Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Виїзна нарада в Підгородцівському лісництві

Виїзна нарада в Підгородцівському лісництві

27 червня 2014 року відбулась виїзна координаційна рада НПП «Сколівські Бескиди» в Підгородцівсбкому лісництві. Основні питання, які тут розглядались, це: правильність призначення рубок та їх проведення. В нараді взяли участь всі члени координаційної ради, а також були запрошені і помічники лісничих.

В ході проведення наради було проведено огляд ділянок, які мають бути призначені в рубку 2013 року. Директор Бандерич В.Я, наголосив, що ми надаємо пріоритет вибірковому способу рубання. Часто рубання лісу ототожнюють з заготівлею деревини – не зовсім правильно, оскільки у процесі рубок проводиться низка лісівничих заходів. Певні системи рубок підвищують водоохоронні, захисні та інші функції лісу. Від способів рубок залежать заходи сприяння природному поновленню, і навіть техніка й технологія лісокультурної виробництва. За повної чи частковому видаленні дерев відбувається зміна лісо рослинного середовища: змінюються мікробіологічні, хімічні і її фізичне властивості ґрунтів та підстилки, що у своє чергу викликає зміна видового складу рослинності. Найкраще це зберігається при вибірковому способі рубання.

Виїзна нарада в Підгородцівському лісництві

Було оглянуто ділянки, на яких пройшли вибіркові санітарні рубки та відмічено позитивні сторони. Головний лісничий Галь В.Я. відмітив, завдяки проведенню цієї рубки на цих ділянках, вдалось зберегти природнє лісове середовище та посприяти природньому відновленню, оскільки на цих ділянках масово засіяно сіянцями ялиці білої.

На нараду також був запрошений колишній працівник нацпарку, який продемонстрував посадку лісових культур за допомогою меча Колесова. Від розказав про переваги та недоліки цього способу.

Виїзна нарада в Підгородцівському лісництві

В підсумках наради було ухвалено наступні рішення:

1. При плануванні рубок перевагу надавати рубкам з вибірковим способом рубання
2. Проаналізувати до осені ділянки де можливо посадку лісових культур проводити за допомогою меча Колесова.

Василь Приндак,
Заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі