Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Вперше в Україні видано «Національний каталог біотопів України

Науковцями в рамках проекту «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA) вперше було розроблено Національний каталог біотопів України.


«Національний каталог включає інформацію про усю різноманітність біотопів (природних оселищ) України. Крім того, каталог містить «Методику польового картування оселищ», метою якої є підготовка методологічної бази для здійснення інвентаризації оселищ мережі NATURA 2000 та Смарагдової мережі та підготовки менеджмент-планів. Його можна використовувати для картування будь яких цінних природних, напівприродних і навіть штучних оселищ», - розповів заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.
Василь Полуйко також пояснив, що в сучасному світі втрата біорізноманіття відбувається катастрофічними темпами. Саме тому провідна частина європейського співтовариства усвідомивши, що видова охорона не в змозі забезпечити ефективне збереження біоти, почала формувати оселищну концепцію, яка сьогодні стала базисом охорони природи в Європі.

В каталозі, для кожного типу біотопів наведено українську і англійську назви, фотографію, співвідношення з біотопами EUNIS, одиницями, занесеними до переліків Резолюції 4 Бернської конвенції та Додатку І Оселищної Директиви, Зеленої книги України. Крім того зазначено синтаксономічні одиниці, еколого-флористичні класифікації, перелік характерних видів (переважно рослин, в окремих випадках також тварин), домінанти, екологічну характеристику, поширення в Європі та Україні.
Каталог буде розповсюджено серед біосферних та природних заповідників (Заповідник Розточчя), національних природних парків (НПП "Північне Поділля" National Nature Park "Pivnichne Podillya", Національний природний парк "Сколівські Бескиди", Яворівський Парк), інших установ ПЗФ (Равське Розточчя (Rawske Roztochya), Регіональний ландшафтний парк "Верхньодністровські Бескиди", Надсянський Рлп, Регіональний ландшафтний парк "Знесіння"), наукових установ та вищих навчальних закладів.

Для отримання примірника звертатися на електронну адресу: boldarevad@menr.gov.ua
Крім того, можна скачати електронний варіант Каталогу за посиланням:
https://www.researchgate.net/…/331935396_NATIONAL_HABITAT_C…

Джерело: https://menr.gov.ua/news/33344.html

Коментарі