Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Відповідальність за самовільні рубки збільшується знову


Відповідальність за скоєння такого виду правопорушення як самовільна рубка завжди була на контролі правоохоронних органів та природоохоронних служб. Тоді, коли відшкодування збитків завданих самовільною рубкою, чітко регламентовано певними постановами та щорічно індексуються в залежності від рівня інфляції, то відповідальність за неї може бути двох видів: адміністративна та кримінальна.

Адмінстративна відповідальність існує у вигляді штрафів та передбачена ст..65 КУпАП і на даний час становить 15-30 неоподаткованих мінімумів громадян(255-510грн). Складніше є з кримінальною відповідальністю, яка передбачена ст..246 Кримінального Кодексу України. Якщо самовільна рубка сироростучого дерева чи куща скоєна на території природно-заповідного фонду то відповідно до Кримінального Кодексу кримінальна відповідальність настає автоматично. По інакшому є на території Держлісфонду та інших лісокористувачів. Тут існує таке поняття як істотна шкода. Для врегулювання такої ситуації 25 квітня 2019 року Верховна Рада України підтримала більшістю голосів(241голос) відповідний Закон України №10201-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» Ця редакція закону була розроблена ініціативною групою народних депутатів спільно з представниками різних громадських організацій та Всесвітнім фондом природи WWF Україна ( з2016 року з метою зменшення самовільних рубок WWF Україна започаткував проект «Лісова варта»). Отож нові поправки стали редакцією на закон, прийнятий у вересні 2018 року. Тоді було прийнято, що кримінальна відповідальність наставала при шкоді 1921000 грн. Але така висока сума збитків дозволяла лісопорушникам уникати від відповідальності. Тепер, згідно нової редакції закону, кримінальна відповідальність настає за незаконну вирубку,перевезення,зберігання збут зрубаних дерев, якщо шкода завдана на суму 19210 грн.
Також підвищуються адміністративні штрафи мінімум удвічі. Штраф за самовільну рубку та пошкодження лісових культур та молодняка піднято з 15-30(255-510) неоподаткованих мінімумів до 30-60(510-1020).

Відділ охорони території
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт