Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Відпочиваючи на природі, будьмо обережні

З довгоочікуваними відпустками, канікулами та послабленням карантину нарешті прийшла можливість відпочити та поспілкуватися з природою. Кожен вибирає відпочинок на свій смак та можливість. Хтось зібравши величезні наплічники поодинці або компанією вирушає назустріч з хмарами у гори, хтось автомобілем з сім’єю виїздить до лісової галявини де дітлахи із задоволенням ласують лісовими ягодами, а дорослі на узліссях збирають гриби. Але дуже рідко хто задумується, що перебуваючи на природі ми піддаємо себе безлічам небезпек, однією з яких є змії. На щастя перелік останніх, які є отруйними, у НПП «Сколівські Бескиди» є небагато.

Найбільш поширеною є гадюка звичайна. Гадюка звичайна відносно невелика в розмірах, довжиною до 75 см, н. Тіло відносно товсте. Самки зазвичай крупніші за самців. Голова округло-трикутна, чітко відмежована від шиї, на верхній частині знаходиться три щитки. Зіниця вертикальна. Кінчик морди заокруглений,. На переднім краї верхньої щелепи розташовані крупні рухливі трубчасті отруйні зуби. Забарвлення тулуба коливається від сірого до червоно-бурого, з характерною темною зигзагоподібною лінією вздовж хребта. В Карпатах досить часто зустрічаються повністю чорні форми.
Частіше за все зустрічі з гадюками відбуваються при зборі лісових ягід, грибів і при сінокосі. Щоб вберегтися від укусу гадюки, необхідно бути уважними і обережними. Ідучи в місця, де можлива зустріч з гадюками, необхідно мати відповідний одяг та взуття. Запобігають укусам гадюки високі черевики, грубі шерстяні шкарпетки, щільні, не облягяючі штани. При зборі грибів і ягід краще користуватися палицею достатньої довжини, щоб перевірити зарості біля того місця, де вони ростуть. Якщо в цьому місці знаходиться гадюка, вона або втече, або викриє себе. Не зайвою буде виставлена вперед палка при швидкому русі по стежці. В гадюк слабий нюх і слух, і поява людини зненацька може завадити їй втекти. Якщо наступити на гадюку, вона може вкусити.

Потрібно бути особливо уважним, перед тим як ступати в зарослі ями. Не слід влаштовувати ночівлю поблизу трухлявих пеньків, дерев з дуплами, біля входу в нору чи печеру, поряд з купами сміття. В теплі літні ночі гадюки активні і можуть приповзти до вогню. При пересуванні вночі необхідно освітлювати дорогу ліхтариком. Слід щільно закривати вхід в намет, щоб гадюка не могла туди заповзти. Якщо намет не був щільно закритий, або при ночівлі без намету, перед тим як скористатися постіллю, потрібно її оглянути, особливо спальний мішок.

Відділ охорони території
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт