Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
ВАЖЛИВІСТЬ ЛІСОВИХ ГАЛЯВИН І ПОЛОНИН
Працівники наукового відділу опрацьовують Програму та систему заходів направлену на збереження біотичного та ландшафтного різноманіття.
Така необхідність викликана тим, що найбільша кількість видів рослин зростає на галявинах, біогалявинах, високогірних луках і сінокосах, а на підставі даних обліку щодо розподілу території парку за категоріями земель, маємо за 20 років зменшення нелісових площ на 503,4га., в т.ч. біогалявин на 179,4га., сіножатей на 186,7га., пасовищ на 17,8га.
Основною причиною, що призводять до цього являється заліснення (науково-необгрунтоване) – заростання самосівом, порослю деревних та чагарникових порід сіножатей, галявин і біогалявин. Це є наслідоком припинення традиційного використання їх для сінокосіння з метою заготівлі кормів для домашніх тварин. Інші причини: рекреаційне перенавантаження (витоптування) в окремо взятих місцях масового відвідування (Тустань, водоспад на р.Кам'янка, озеро Журавлине, Павлів потік) та урбанізація (випалювання трави, інвазія, витоптування) в окремих місцях по периметру межі ПЗФ з іншими землекористувачами.
Як встановлено дослідженнями, найбільш вразливими до зміни екологічних умов є родина Зозулинцеві (Орхідні), котрих у НПП нараховується 21 вид. В умовах вищевказаних факторів, а також відсутності сінокосіння вони скорочують свою чисельність. Їх популяції у більшості випадків є регресивними, часто займають невелику площу, характеризуються малою чисельністю, низькою щільністю і складаються виключно з генеративних рослин.
Закликаємо відвідувачів дотримуватись правил поведінки при відпочинку на природі!
Михайло Коханець,
начальник наукового відділу
НПП «Сколівські Бескиди»