Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


В НПП «Сколівські Бескиди» завершилася лісокультурна кампанія

лісокультурна кампанія в «Сколівські Бескиди»

На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» проводяться важливі роботи, націлені на оптимізацію території та моніторинг стану та динамічних змін фітоценозів. Ці роботи охоплюють в першу чергу насадження природного походження. В той же час біля 3 тис. га покритих лісом земель, зайняті штучно створеними смерековими деревостанами різних форм ялини, які в результаті гетерогенності походження дуже відрізняються за біологічними особливостями і характеризуються низькою стійкістю. Тому, при відведенні ділянок у рубки, вибираються, в першу, чергу ослаблені насадження.

В сучасних умовах ведення лісового господарства значна увага приділяється і лісовідновленню, тобто, залишенню ділянок з достатньою кількістю непошкодженого самосіву лісотвірних порід під природне заліснення, а також створенню лісових культур на свіжих зрубах. Таких ділянок цого року в НПП «Сколівські Бескиди» було 9 загальною площею 18 га. і всі вони успішно засаджені стандартним садивним матеріалом. Якісне проведення цього процесу неможливе без складання проектів лісових культур на високому професійному рівні з врахуванням особливостей і характеру природно-кліматичних умов виростання. Лісові культури створено з породами: ялиця, бук, смерека, клен-явір. Весь садивний матеріал місцевого походження. Чисті насадження створювати недоцільно і цілком неправильно, оскільки ми ведемо лісове господарство, наближене до природного. Мішані насадження стійкіші і у майбутньому повинні виправдати себе. Також цього року проводиться доповнення та ввід недостаючи порід на площі 46 га. Щодо залишення ділянок під природне поновлення, то цьогоріч такі площі займають 15 га. На протязі вегетаційного періоду заплановано провести догляди за лісовими культурами на площі 114 га.

лісокультурна кампанія в «Сколівські Бескиди»

Головна подія Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» відбулася 16 квітня. В цей день учні та вчителі Підгородецької школи, студентами лісотехнічного коледжу, лісівники-ветерани, а також лісокультурна ланка посадили 1,5га лісових культур в урочищі «Чорнаня» Підгородцівського лісництва. Посадка дерева в житті кожної людини – це завжди важлива подія! Робімо частіше такі свята!

Леся Джуфер,
провідний інженер з лісовідновлення
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі