Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


В національному природному парку «Сколівські Бескиди» буде своя метеостанція

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» в рамках виконання мікропроекту придбав метеостанцію «METEOTREK» (комплекс, що складається з апаратної та програмної частини і комп’ютера ) обладнав місце і встановив її на території парку.


Джерелами фінансування даного проекту є: 30,59 тис.грн – кошти обласного бюджету; 27,34 тис.грн – кошти національного парку; 3,25 тис.грн – нефінансовий внесок місцевої Громадської екологічної організації «Природа».
Це високотехнологічне обладнання призначене для збору даних про погодні умови і передачі цієї інформації по GPRS-каналу. За допомогою цієї метеостанції можна не лише збирати дані, але й формувати короткотермінові прогнози погоди. Вимірювальна інформація перетворюється в цифрові і аналогові сигнали, надходить до основного блоку, де обробляється, зберігається в незалежній пам’яті і передається на сервер. Відображення результатів вимірювання, їх зберігання, обробка і аналітика відбувається за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Дана метеостанція в режимі реального часу визначає: температуру та вологість повітря, атмосферний тиск по барометру, швидкість і напрямок вітру, опади та передає дані на монітор пульту, який знаходиться у офісі парку. Станція фіксує переміну погоди за останні 25 днів та визначає прогноз погоди на 3 дні. Всі дані зберігаються в базі комп’ютера, що дозволить використовувати їх для відповідного розділу Літопису природи.

Метеостанція видає також сигнали тривоги, щоб попередити про небезпеку, таку як: сильний вітер, морозні температури, кількість дощу, повені, спеку.

Іванна Іваникович,
фахівець з еколого-освітньої роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі