Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Указ Президента України Про створення національного природного парку “Сколівські Бескиди”

З метою збереження, відтворення і раціонального використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення, постановляю:

1. Створити на території Дрогобицького, Сколівського та Турківського районів Львівської області національний природний парк "Сколівські Бескиди" і підпорядкувати його Державному комітету лісового господарства України. Установити площу земель національного природного парку "Сколівські Бескиди" 35684 гектари, у тому числі 24702 гектари, що надаються йому у постійне користування, та 10982 гектари, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів (додатки №1 і №2).

2. Державному комітету лісового господарства України за участю Державного комітету України по земельних ресурсах та Львівської обласної державної адміністрації підготувати і подати у шестимісячний строк матеріали для вирішення відповідно до законодавства питання про вилучення у землекористувачів 24702 гектарів земель і надання їх у постійне користування національному природному парку "Сколівські Бескиди".

3. Кабінету Міністрів України під час розроблення проекту Державного бюджету України на 2000 та наступні роки передбачати виділення коштів для забезпечення функціонування національного природного парку "Сколівські Бескиди".

4. Державному комітету лісового господарства України:

- розробити і подати у двомісячний строк на затвердження Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України Положення про національний природний парк "Сколівські Бескиди";
- забезпечити розроблення разом з Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України у 1999 - 2000 роках за рахунок асигнувань, що передбачаються Державним бюджетом України на природоохоронні заходи, Проекту організації території національного природного парку "Сколівські Бескиди", охорони, відтворення і рекреаційного використання природних комплексів та об'єктів і подати його на затвердження Кабінету Міністрів України.

5. Скасувати статус лісового заказника загальнодержавного значення "Сколівський" у зв'язку з включенням його території до складу земель національного природного парку "Сколівські Бескиди".

Президент України Л. КУЧМА

м. Київ, 11 лютого 1999 року

№157/99

Додаток №1 до Указу Президента України від 11 лютого 1999 року N 157/99

Перелік землекористувачів, землі яких мають бути надані у постійне користування національному природному парку "Сколівські Бескиди"

Землекористувачі Площа, гектарів
Дрогобицький район
Дрогобицьке державне лісогосподарське підприємство 2012
Сколівський район
Дрогобицьке державне лісогосподарське підприємство 7696
Сколівське державне лісогосподарське підприємство 13639
Турківський район
Сколівське державне лісогосподарське підприємство 1355
Усього: 24702

Глава Адміністрації Президента України

М. Білоблоцький

Додаток №2 до Указу Президента України від 11 лютого 1999 року N 157/99

Землі, які включаються до складу національного природного парку "Сколівські Бескиди" без вилучення

Землекористувачі Площа, гектарів
Сколівський район
Сколівське військове лісогосподарське підприємство 10982
Усього: 10982

Глава Адміністрації Президента України

М. Білоблоцький