Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


У рамках проведення ІІ Форуму місцевого розвитку створено тисову алею

В рамках проведення ІІ Форуму місцевого розвитку на території Підгородцівського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» у межах Державного історико-культурного заповідника «Тустань» було висаджено алею з саджанців Тиса ягідного (Taxus baccata L.). В цьому заході приймали участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Віце Маршалок Сейму Республіки Польща Ришард Терлецький, народні депутати України Оксана Юринець, Ярослав Дубневич та Михайло Бондар, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, перший заступник міністра з регіонального розвитку В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінським, депутат Сейму Республіки Польща Беата Мазурек, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця.




Щому саме тис? Як відмітив, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Я.П., це дерево ціниться своєю довговічністю та міцністю. Ще тис у народі називають "залізним", або "негній-деревом. Тис - вічнозелене дерево або чагарник. Деревина тверда і важка, майже не піддається гниттю, саме тому тис іноді називають «негній-деревом». Тис є стійким до грибкових захворювань і ушкоджень комахами. Густа крона має яйцевидно-конічну, рідше пірамідальну форму. Найпоширенішим видом є тис ягідний (або звичайний). Називають його нерідко і європейським, оскільки він росте майже по всій Західній Європі. Зростає тис в основному на відкритих місцях.

Тривалість життя дуже велика - до 1500 років, а іноді, мабуть, і до 3-4 тис. Років. Щороку дерево додає по 2-3 см. Старе дерево може досягати 15 метрів.
Молоді пагони, кора і листя містять токсин - алкалоїд, отруйний для людини, а також для деяких домашніх тварин, наприклад коней і корів, але птахи поїдають м’ясисті солодкуваті ягоди, обережно відбираючи від отруйних елементів. Отруйним рослина залишається протягом усього життя. Навіть навпаки, чим старше стає дерево, тим більшу токсичність набуває його отрута.
Ним оздоблювали палаци царів та імператорів, робили скриньки для коштовностей і парфумів, королівські трони й ложа для князів Київської Русі. Останній факт зазначений в давньоруському літописі "Повість минулих літ". У Карпатах тис цінувався на вагу золота. У княжі час цінною деревиною місцеві селяни платили данину боярам, а пізніше, у ХVІІ – ХVІІІ століттях, – австрійському цісарю.
У багатьох країнах, через те, що боялися цього дерева, тис ягідний просто вирубували. Вирубка відбувається і зараз, але не через страх, а через цінної породи деревини, яка відрізняється великою щільністю і витривалістю. В результаті, перетворюється на зникаючий вид і занесено до Червоної книги.

В кінці заходу кожний учасеик отримав іменний сертифікат, який засвідчує посадку тиса ягідного в Підгородцівсьокму лісництві національного природного парку "Сколівські Бескиди"

Прес служба
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт