Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
У горах Сколівщини зацвіли орхідні
Червень – місяць, коли на сонячних луках Карпат починається цвітіння орхідних. Наукова назва цієї родини походить від латинської назви роду «орхіс» - орхідея, або зозулинець. У Карпатах зростає близько видів орхідних.
Характерною ознакою представників цієї родини є будова рослин. Майже всі вони мають суцвіття у вигляді колоса. Фіолетові, пурпурові, яскраво-рожеві, молочно-білі квіти переважно дрібні. Вони неправильної форми з шоломом, боковими лопатями, губою, яка іноді має різної довжини шпорку (билинець довгорогий, любка дволиста і зеленоцвіта, різні види зозулинців). Виняток становить траунштейнера куляста, назва якої вказує на те, що у неї дрібні квіти зібрані на кінці квітконосного стебла в щільне майже кулясте суцвіття.
Більшість наших орхідних зростають у лісах, на узліссях, по чагарниках. Це гніздівка звичайна, булатка довголиста, булатка червона, коручка чемерниковидна та ін. Але велику частину орхідних можна знайти і на луках. Це зокрема, зозулині сльози яйцелисті, пальчатокорінник травневий, плямистий, бузиновий, билинець довгорогий, любка дволиста та інші. Деякі види орхідних зростають на болотистих ділянка, а саме: коручка болотна.
Значна кількість наших орхідей цвіте у травні-червні або в червні-липні. Лише коручки цвітуть у липні-серпні. Однак, є серед них і дуже ранні. Зокрема, наприкінці квітня розпочинає цвітіння пальчатокорінник бузиновий, і закінчує цвітіння уже у травні.
Усі види орхідних занесені до Червоної книги України. Це означає, що вони підлягають суворій охороні. Чому? Тому, що ці рослини є рідкісними, надзвичайно декоративними і відрізняються дуже повільними темпами розвитку.
НПП «Сколівські Бескиди»