Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Загальна характеристика тваринного світу НПП “Сколівські Бескиди”

Тваринний світ національного природного парку "Сколівські Бескиди" є дуже різноманітним. Інвентаризацію та систематичні вивчення тваринного світу на території Сколівських Бескидів розпочали із часу заснування парку. Встановлено, що у водоймах парку водиться близько 20 видів риб, які належать до трьох рядів: окунеподібні, карпоподібні та лососеподібні. Найширше представлений ряд карпоподібні – понад 10 видів риб. З видів, занесених до Червоної книги, зустрічається харіус.

Із земноводних на території парку можна побачити жабу трав'яну, тритона карпатського, саламандру звичайну, кумку жовточеревну. Саламандра є типовим видом для Карпатських гір і звичайним для насаджень національного парку. Саламандра зустрічається біля гірських потоків, у вологих сутінках під каменями, у моху, під гнилими стовбурами дерев і подібних місцях. Під час дощу тварина дуже активна, її часто можна побачити на лісових стежках і дорогах. Саламандра отруйна, отруту виділяють залози шкіри, тому ворогів у неї майже немає. Цей вид занесений до Червоної книги.

Із плазунів на території парку зареєстровано 6 видів. У лісових масивах часто трапляються вуж, гадюка, звичайна і дуже рідко – мідянка. Досить часто можна побачити безногу змієподібну ящірку – веретільницю, яку часто плутають з отрутними зміями і знищують. Отрута змій є особливо небезпечною для маленьких дітей. Тому щоб запобігти укусам від людини вимагається велика увага та обережність.

У змій, як і у всіх плазунів, є багато ворогів – їжак, ласка, куниця. Особливо охоче їх вживають птахи: чорний шуліка, лелека, змієїд, сорока, ворона та інші.

На території національного парку зареєстровано близько 140 видів птахів, найбільша видова різноманітність орнітофауни характерна для лісових масивів - їх там близько 90 видів. Мозаїчність та різноманітна вертикальна структура лісів є сприятливою для формування видового й кількісного складу орнітофауни.

Ссавців на території НПП "Сколевские бескиди" налічується близько 50 видів. Із всіх рукокрилих, зареєстрованих у фауні України, майже половина видів трапляється на території парку. Серед рукокрилих є червонокнижні види: широковух європейський, нічниця війчаста, нічниця довговуха, підковоніс малий. Вісім видів рукокрилих, які живуть на території НПП "Сколівські Бескиди", занесені до Бернського списку і один до Європейського Червоного списку.

З копитних звірів на території НПП найбільше часто зустрічається олень благородний. У весняно-літній період олені тримаються високо в горах (на верхній межі лісового пояса), зимові їхні стації визначаються наявністю і доступністю кормів. Зимою з неглибоким сніжним покривом олені займають ті ж стації, що й улітку, зимою із глибоким сніжним покривом спускаються в нижній лісовий пояс гір, концентруючись у річкових долинах, де й тримаються до закінчення зими.

Козуля поширена по всій території Сколевских бескидів. Найчастіше ця тварина зустрічається на вирубах 3-5 річного віку, косовицях, узліссях, у чагарниках.

Постійними стаціями дикого кабана є глухі ділянки ялинових і букових лісів. Вертикальні міграції спостерігаються навесні й восени. До початку зими більша частина популяції концентрується в нижньому лісовому поясі, у річкових долинах, а навесні й улітку - у верхньому поясі поблизу річок з берегами, які заросли чагарниками, травами (щавлем, кропивою та ін.).

В 1965 році до Сколівських бескидів завезли 10 особин зубрів (6 самок і 4 самців), котрі пристосувалися до місцевих умов і навіть дали потомство. На даний час на території НПП "Сколівські Бескиди" зареєстровано 9 зубрів.

У насадженнях НПП зустрічається ведмідь, основними місцями перебування якого є угіддя Майданського, Крушельницкого, і Бутивлянского лісництв. В цілому, популяція ведмедя оцінюється в 20-25 особин.

З родини куницевих найпоширеніші на території національного парку "Сколівські Бескиди" куна лісова і кам'яна. Досить звичним видом є борсук.

З рідкісних червонокнижних видів на території парку зустрічаються: кіт лісовий, рись (до 20 особин), видра, горностай. Чисельність кота лісового, котрий веде дуже потайний спосіб життя, у насадженнях НПП є найменшою. Чисельність видри та її поширення залежить від кормової бази, в основному від наявності риби. Дуже невеликою на території національного природного парку є чисельність горностая.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт