Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Стежками легендарної Тустані

Зупинка 21. Дорога до Острого Каменя і Малої Скелі

У північно-західному напрямку від Каменя, на віддалі 1123,73 м., розміщена скельна група Острий Камінь, що на схилі сідловини між Горбищем та Старим Горбом. Вершина Острого Каменя вища від Двору Каменя. Південніше від Острого Каменя розміщена група скель, яка отримала умовну назву Мала Скеля (іл. 32).

Загальний вигляд Малої Скелі та Острого Каменя. Вигляд зі сходу
32. Загальний вигляд Малої Скелі та Острого Каменя. Вигляд зі сходу. Фото М.Рожка

Острий Камінь. Розташована на гребені хребта Старий Горб, скеля поділена навпіл глибокою вузькою розколиною. Південно-західна частина має три височини-"пальці" і відносно рівний майданчик. У північно-східній частині розміщено ще три "пальці", які стрімко здіймаються вгору і за висотою та обсягом значно перевищують південно-західні "пальці". Західна частина Острого Каменя крута і важкодоступна.

Східна значно вища, оскільки розташована на схилі височини, однак і доступніша. Північно-східна група за площею майданчиків значно менша. Острий Камінь, розташований на гребені височини, помітно домінує над двома долинами, що розміщені біля його підніжжя. Вдале стратегічне розташування скель визначалось значною перевагою за рахунок монолітного об'єму і важкодоступності. Навіть мінімальні майданчики були піддані вирівнюванню, і на них були вирубані пази під горизонтальні балки житлових споруд і захисних пристроїв.

<<< назад | на початок | вперед >>>

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт