Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Цілющі ягоди
Не знаєте, яку культуру посадити на дачі, щоб вона приносила користь і прикрашала ділянку? Садіть аронію чорноплідну. Так на садибі Крушельницького лісництва росте не одне дерево аронії.
Аронію ще називають чорноплідною горобиною за схожість кистей ягід. Це світлолюбний чагарник до двох з половиною метрів у висоту і діаметром близько півтора-двох метрів. Вона невибаглива у догляді, чудово росте майже на будь-якому типі ґрунту. Назва походить від грецького слова «арос», що можна перевести як «користь» або «допомога». Культура є медоносом і дуже приваблива для бджіл.
У чорноплідної горобини корисно буквально все: ягоди, кора, зелень, проте кожна частина культури призначена для різних цілей. Ягоди добре вживати в свіжому вигляді. Але щоб застосовувати чорноплідну горобину при високому тиску або, навпаки, при гіпотонії весь рік, потрібно використовувати висушені плоди.
Виходить, що цей універсальний засіб допомагає нормалізувати тиск у будь-якому випадку. Також аронію можна рекомендувати гіпотонікам і гіпертонікам при лікуванні інших захворювань і не боятися побічних ефектів. Це важливо, оскільки плоди горобини чорноплідної використовують для підвищення імунітету, нормалізації роботи кишечника, активізації жовчовиділення, поліпшення роботи печінки, ендокринної системи тощо. Рослина виводить солі важких металів, позбавляє від надлишку холестерину, показана при ревматизмі, артритах, здатна зупиняти кровотечі.
Їжте ягоди аронії чорноплідної і будьте здорові.
Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»