Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Тенденції зміни деревостанів НПП «Сколівські Бескиди»

Лісовий покрив Карпат глибоко перетворений виробничою діяльністю минулих століть… Змінилась лісистість, вікова та видова структура екосистем. На місці букових і ялицевих лісів сформувались монокультури ялини європейської. За таких умов змінився біотичний кругообіг азоту та зольних елементів, порушились генетико-популяційна структура та виконання лісами екологостабілізаційних функцій.



У НПП «Сколівські Бескиди» вже 20-й рік поспіль проводяться лісівничі заходи, спрямовані на збалансування лісових екосистем. Це клопітка, трудомістка праця, яка вимагає глибокого вивчення проблем лісового господарства спеціалістами галузі, комплексного підходу до їх вирішення.

Стратегія підтримання такої стабільності у НПП «Сколівські Бескиди» базується на біолого-екологічних, популяційно-генетичних особливостях головних лісотвірних видів, еволюційно-типологічній класифікації лісів, ландшафтно-екологічній специфіці гірської місцевості, особливостях структури пралісових, старовікових і антропогенно порушених лісів нацпарку, виконанні лісовими екосистемами функціональної ролі. Для цього ми застосовуємо в ландшафтних екосистемах доглядові рубання, формуємо насадження наближені до природних деревостанів, орієнтуємося на природне відновлення як стабілізувальну основу гірських лісових екосистем.

Леся Джуфер,
провідний інженер з природокористування
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт