Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередженні паводків у басейні річки Бодроґ

Під такою назвою відбувся дводенний польовий семінар для представників національних природних парків та заповідників Українських Карпат на базі національного природного парку "Зачарований край" в рамках проекту HYDROFOR.

Photo0007

Для довідки: DETLUP – це проект міжнародної співпраці між країнами Вишеградської четвірки з Україною, Молдовою та Грузією за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду, спрямований на покращення знань місцевих і регіональних органів влади, неурядових організацій, проектантів та планувальників з територіального планування для успішного економічного і соціального розвитку.

Короткий опис проекту:
Однією з передумов ефективного управління на місцевому та регіональному рівні є прозорість та суворе виконання правил і політики органами влади, бізнес-структурами та громадянами. Для розміщення житлових об’єктів (житлових приміщень, об’єктів надання послуг, магазинів, зелених зон), комерційних та промислових територій (заводів, торгівельних центрів, промислових зон), об’єктів навколишнього середовища (парків, установ, середовища існування) необхідно мати ефективний, доступний план території, якого усі мають дотримуватися.
Добре продуманий та підготовлений план території:
• робить можливим ефективний менеджмент та управління міста і області
• дає уявлення про територію і є чітким сигналом для потенційних інвесторів
• інформує громадян і залучає їх до процесу прийняття рішень
• приймає до уваги питання охорони природи і навколишнього середовища, а також створює умови для сталого місцевого розвитку
• відповідає потребам різних зацікавлених сторін і користувачів
Мета проекту: Поліпшити знання місцевих і регіональних органів влади, неурядових організацій, проектантів та планувальників з тим, щоб змінити їх ставлення, стимулювати і надати їм інструменти для вдосконалення роботи і ефективного управління органів місцевого самоврядування.

Photo0012

Організаторами польового семінару були українські партнери проекту: ГО «ФОРЗА» разом з НПП «Зачарований край».
В Програмі семінару були представлені сучасні підходи щодо забезпечення сталого лісогосподарювання для підвищення гідрологічної ролі лісів та багатофункціонального використання природних ресурсів, доцільних і розповсюджених в Європі систем і способів покращення господарської діяльності національних парків та заповідників, зокрема наближеного до природи ведення лісового господарства, а також демонстрація практичного використання згаданих систем та способів та практичні вправи в лісових насадженнях національного парку.
Photo0015

Від НПП «Сколівські Бескиди» взяли участь два представники: Приндак В.П. - заступник директора з наукової роботи та Коханець М.І. - старший науковий співробітник. Для працівників парку дане питання є актуальним і воно назріло давно, оскільки воно є актуальним в контексті тенденцій сталого ведення лісового господарства, а також зовнішньополітичного напрямку України та у відповідності з підписаними Україною міжнародними угодами та конвенціями, що стосуються навколишнього середовища і, зокрема лісів.

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП "Сколівські Бескиди

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт