Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Свято Йорданського Водохреща

19 січня 2022 року в урочищі Павлів потік національного парку «Сколівські Бескиди» традиційно проведено освячення води. Урочисту церемонію провели місцеві парохи о. Володимир Борис, о. Юрій Хамуляк, о. Микола Мисів та о. Володимир Мисів.Освячена вода на Йордан має чудодійну силу, її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки. За народними віруваннями, присутні під час освячення води зцілюються від хворіб. Вважається, що така вода не псується і не має запаху, вона зберігається цілий рік і довше.
Святі отці привітали присутніх зі святом Хрещення Господа нашого Ісуса Христа та побажали християнам, щоб традиційне занурення у воду стало дійсно зціленням душі й тіла, а не просто – купанням чи розвагою.

Після освячення любителі зимового купання пірнали у прохолодну гірську чисту воду малого водоспаду Павлового потоку. Йорданська вода не може зашкодити нашій людській природі, а навпаки — зцілює й очищає від душевної скверни і тілесної.

Дійство було масовим, охоче купалися сміливі чоловіки, відважні жінки, молодь, діти. Із великим задоволенням приймали участь гості міста.
Піднесений настрій забезпечив місцевий вокальний ансамбль Бескид, музичним супроводом різдвяних колядок та віншуванням. Бойки дружно колядували. Працівники національного парку пригощали учасників глінтвейном та запашним трав'яним чаєм. Особливого колориту святу надавала розведена велика ватра.


Щиро дякуємо Всечесним отцям, місцевій владі, жителям міста, гостям і туристам, які прибули на це дійство та всі разом відсвяткували Хрещення Господнє.

Прес служба
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі