Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Стратегія і перспективи розвитку
Одним із основних документів, яким керується національний природний парк щодо господарської, рекреаційної, еколого-освітньої та науково-дослідної діяльності являється «Проект організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів». Він визначає стратегію розвитку на 10 років та конкретні види і об’єми робіт на 5 років.
В даний час такий Проект на 2016-2025 роки розробляється Київською лісовпорядною експедицією ВО Укрдержліспроект. В 2015 році виконані польові роботи по збору даних про ресурси та їх використання, в 2016 році йде камеральна обробка зібраних даних і виготовлення самого Проекту. 29.07.2016 року відбулась друга лісовпорядна виробнича нарада, на якій обговорювались і погоджувались конкретні об’єми робіт. В роботі наради взяли участь керівники розробника Проекту, Львівського ОУЛМГ та спеціалісти парку.
Сьогодні вже можемо констатувати позитивну динаміку в розподілі площ лісових земель, наданих парку в постійне користування, за переважаючими породами і класами віку, а саме:
- по насадженнях ялини європейської (смереки) площа зменшилась на 2319,5 га;
- по буку лісовому збільшилась на 2705,7 га;
- по ялиці білій збільшилась на 649,2 га.
Вкрита лісом площа збільшилась на 1054,7 га. Середній вік насаджень в даний час становить 83 роки, у порівнянні з попереднім ревізійним періодом збільшився на 5 років.
Відповідно до пропозицій науковців і відповідного рішення науково-технічної ради затверджено наступний розподіл території парку, що знаходиться в постійному користуванні на функціональні зони:
Відповідно до заключної угоди і рішення виробничої наради оформлених відповідним протоколом роботи над Проектом повинні бути завершені до кінця 2016 року.
Іван Лепесевич,
провідний інженер з природокористування
НПП «Сколівські Бескиди»